Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Autor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

SEO 1. Kde že mám začít?

26.srp 2012 18:44

Rád bych srozumitelně popsal moje poznatky v oblasti SEO. Chtěl bych zpočátku upozornit, že toto není nějaký návod typu Jak na SEO a podobné. Osobně si totiž myslím, že neexistuje žádný zaručený návod, který Vám přivede na stránky hromadu návštěvníků a posune Vám web na první místo na Googlu i Seznamu. Existuje však pár kroků, které je dobré dodržovat, protože efekt rozhodně mají. Každý odstavec nechť je jeden bod úspěchu. Tak pojďme začít.

Teď určitě čekáte, že sem napíšu spoustu mouder, kterých je na internetu tuny. Ne ne. Spousta lidí si to sice neuvědomuje, ale nejlepší SEO je obsah. Bez kvalitního obsahu se do optimalizaci pro vyhledávače ani nepouštějte. Na internetu můžete narazit na mnoho firem, které Vám zaručí to nejlepší SEO, přední pozice ve vyhledávači a tisíce vydělaných peněz ze zakázek. Pokud se rozhodujete, že si nějakou takovou firmu zaplatíte, doporučuji zvážit, jestli není mnohem lepší utratit peníze za kvalitní texty. Proč? Protože právě texty s kvalitním designem jsou to, co prodává a vzbudí potřebný zájem.

Pokud tedy budete mít kvalitní obsah, texty či jak to jinak nazvat, máte našlápnuto dobrým směrem. Až potom bych teprve začal se SEO více do hloubky. Proč to neudělat obráceně? Proč začít optimalizovat až v momentě, kdy máte kvalitní obsah? Nejlepší bude malý příklad.
  • Představte si, že jdete ulicí na nákup a na prvním rozcestí Vás zastaví elegantně oblečená osoba, která Vám poví o super novém obchodu, ve kterém je vše kvalitní a za poloviční cenu. Poví Vám také, že se máte dát doprava a dojdete přímo k cíli. Dáte se tedy vpravo. Za chvilku už stojíte u krásné obrovské budovy, která má perfektní reklamu a všude nápisy sleva, sleva, sleva. Vstoupíte dovnitř, ale nikde nic. Jen samý nepořádek a sem tam kartonová krabice se zabaleným zbožím. Pravděpodobně opustíte obchod a půjdete jinam.
Co si z toho vzít? Asi všichni tuší, kam mířím. Je úplně zbytečné mít kvalitní SEO, pokud nemáte co nabídnout.

Jak tedy na obsah? Základem je pochopitelně text. Nyní Vám povím, čemu se vyhnout při psaní textu pro web. Takových pár zásad.
Také je velice důležité dodržovat správnou strukturu nadpisů. Poměrně velkou chybu uděláte, pokud budete na stránce používat jen hlavní nadpis. Tag <H1> musí být na stránce totiž jen a pouze jednou, osvědčilo se mi to. Dalších podnadpisů už může být více.
Příklad:

<H1>Hlavní nadpis</H1>
  • <H2>Podnadpis 1</H2>
    <H2>Podnadpis 2</H2>
Nadpisy se do sebe postupně zanořují, nemůžete tedy z <H1> přejít rovnou na <H3>. Nadpisy pište krátké a výstižné. Z nadpisu by měl čtenář na první pohled pochopit obsah článku.

Tak toto byl první díl mojí SEO kuchařky. Budu moc rád za vaše reakce a případné námitky :)
Odpovídat můžete i bez registrace!

SEO 2. Správný titulek stránky je základ =>
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
SEO Lama

Re: SEO 1. Kde že mám začít?

27.srp 2012 19:36

Tag <H1> musí být na stránce totiž jen a pouze jednou.
A to máš odkud?
 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Autor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: SEO 1. Kde že mám začít?

27.srp 2012 20:26

Je to moje doporučení. Jednou na stránce neznamená jen jednou na webu. Takto jsem došel k dobrým pozicím ve vyhledávačích. Nevidím ani smysl mít více tagů H1 na stránce. Nedovedu si představit web, který by na jedné stránce měl více H1. Pokud mám třeba stránku, kde se mi vypisují nadpisy a krátký úryvek článku, nadpisy jsou H2. Protože nadpis H1 obsahuje název všech těch článků - třeba něco jako novinky, všechny články atd. Nevím jak to lépe popsat. Prostě na monitoru se člověku zobrazí plocha - ta celá plocha má nadpis H1 :) Více H1 by bylo v případě, že si na tu plochu necháš zobrazit více webů současně, což nechci.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam