Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
michal.Chalupa
Nováček
Autor
Příspěvky: 4
Registrován: 18.úno 2016 14:30

Který antivirus?

20.úno 2016 18:33

Ahoj, chtěl bych poradit s antivirem do mobilu. A také hledám nějaký čistič mezipaměti - nějaký dobrý, který vyčistí a dobře chrání telefon.
Díky
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Který antivirus?

20.úno 2016 19:17

Ahoj. Bude to znít asi trošku divně, ale pro mobilní telefony je antivir zbytečnost. Pokud instaluješ aplikace jen z Google Play nebo Storu a koukáš na hodnocení a recenze, je velice málo pravděpodobné, že si nainstaluješ i nějaký balast. Antivirové firmy samozřejmě tvrdí, jak je antivirus pro telefony potřebný, ale samozřejmě to není pravda. Při troše opatrnosti se nemusíš ničeho bát. Na co si dát pozor?
S čističem mezipaměti je to něco podobného. Android si dovede sám spravovat svou mezipaměť a nepotřebné aplikace ukončí. Různé čističe a urychlovače jsou dnes už přežitkem z dřívějška, kdy nebyly telefony tolik výkonné a promazání mezipaměti doopravdy na chvíli telefon urychlilo.

Antivir i čistič mezipaměti jsou 2 aplikace, které ti budou telefon zpomalovat a zabírat zbytečně místo. Pokud na nich ale opravdu trváš, zkus Avast antivirus a CCleaner. Nemám s nimi ale zkušenost.
 
Uživatelský avatar
Koubi
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20.úno 2016 17:03
Mobil: Nexus 5X
Kontaktovat uživatele:

Re: Který antivirus?

20.úno 2016 21:31

Jako čistič také doporučuji CCleaner. Používám ho již léta na počítači s Windows a na Androidu od doby jeho uvolnění. Podle mě by se těžko hledala bezplatná alternativa.
 
Uživatelský avatar
verny94
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 08.říj 2014 22:02
Mobil: LG G3 32 GB - černá
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Který antivirus?

20.úno 2016 22:18

Koubi:

Četl si co psal kolega výše? CC na windows ano na android NE.
Oprava IMEI, odstranění lockscreenu, unbrick, unlock, flash FW, drobné HW opravy...
 
Uživatelský avatar
Koubi
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20.úno 2016 17:03
Mobil: Nexus 5X
Kontaktovat uživatele:

Re: Který antivirus?

20.úno 2016 22:33

Musím se přiznat, že nečetl. :D 

Ale napravil jsem to a mohu potvrdit, že antivirový program na telefonu není dnes v kurzu. Přijde mi to jako zbytečná aplikace, co žere baterii. Navíc se v 90 % případů stačí chovat obezřetně.

O CCleaneru zas budu tvrdit, že nějaký smysl můžu mít, ale jsou názory pro i proti, takže nemohu nabídnout nic víc, než subjektivní pocit.
 
michal.Chalupa
Nováček
Autor
Příspěvky: 4
Registrován: 18.úno 2016 14:30

Re: Který antivirus?

21.úno 2016 08:53

Jako čistič také doporučuji CCleaner. Používám ho již léta na počítači s Windows a na Androidu od doby jeho uvolnění. Podle mě by se těžko hledala bezplatná alternativa.
děkuju za radu a zkusim ten cclear
jindrak, díky
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Který antivirus?

21.úno 2016 17:19

Mám pocit, že tazatel si prostě chtěl nějakou takovou aplikaci nainstalovat, a že ho vůbec nezajímají argumenty, proč tyto aplikace nepoužívat. Ale kdo chce kam....

Když napíšu, že si máš nainstalovat ideálně ESET, AVG a pro jistotu ještě Avast, že jinak nebudeš mít telefon dostatečně chráněný, budeš mít radost? :)

Ne, teď vážně, jak už psal výše Jindra, čističe a antiviry jsou na Androidu úplně k ničemu. Jen v konečném důsledku zpomalují telefon. Antiviry všeobecně, přitom jejich funkce antiviru nemůže z principu samotného Androida nijak fungovat, jelikož žádná aplikace nemůže ovlivňovat chod jiné aplikace, navíc každá aplikace, kterou instaluješ, může dělat jen to, k čemu jí dáš při instalaci práva. Nic jiného ji Android nedovolí. Mnohem jistějším "antivirem" je vlastní obezřetnost, instalování aplikací z ověřených zdrojů (Obchod Play), a i tam jen ty aplikace, které už byly ověřeny dostatečným množstvím uživatelů.
A co se týče čističe, mno.. Všechno, co nějakým způsobem zasahuje do běhu systému v konečném důsledku jen škodí. Čistič sice v daný okamžik telefon zdánlivě zrychlí, ovšem Android během chvíle uvolněnou paměť opět zaplní, zpravidla načtením stejných aplikací, ovšem navíc dojde k tomu, že čistič z paměti neodstraní všechna data, některá tam zůstanou, ale budou tzv. "mrtvá", jelikož systém je již k ničemu nevyužije a vymažou se až po restartu telefonu. Po pár "vyčištění" dojde k tomu, že poměrně velká část paměti bude zaplněná těmi mrtvými daty, systém tak bude mít k dispozici mnohem méně paměti k provozu a telefon bude v konečném důsledku ještě pomalejší...
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
 
Uživatelský avatar
verny94
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 08.říj 2014 22:02
Mobil: LG G3 32 GB - černá
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Který antivirus?

21.úno 2016 22:32

Michal taky nic nečte, to je vlákno o ničem :D
Oprava IMEI, odstranění lockscreenu, unbrick, unlock, flash FW, drobné HW opravy...
 
Uživatelský avatar
peefo
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 04.lis 2015 20:52
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod

Re: Který antivirus?

23.úno 2016 15:35

Naprostý souhlas. Antivir je pro mobil naprostá kravina. S čističem jsem měl zkušenost v době, kdy jsem měl pomalý stroj a opravdu to na chvilku zabíralo. Opětovné spouštění stejných aplikací ale bylo na denním pořádku a tak jsem to potom přestal řešit. Jako bojovat s větrným mlýnem.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Který antivirus?

23.úno 2016 15:54

Škoda, že tu nejsou palce...
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ