Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Holder
Nováček
Autor
Příspěvky: 40
Registrován: 04.led 2013 20:43

CES 2013 - Smartphone v brýlích i UltraHD TV

05.led 2013 11:40

Jelikož největší veletrh elektroniky začíná už za 3 dny, vybral jsem pro vás ty největší speciality, které myslím zaujmou každého zarytého IT nadšence. Tento rok bude CES bez účasti Microsoftu, zahajovat veletrh bude tedy šéf společnosti Qualcomm.

Google - Revoluční změna v podobě počítačů na těle?
První zajímavá novinka jsou Google Glasses. Představte si, že ráno vstanete, podíváte se z okna, a na displeji vyskočí venkovní teplota. Ztratili jste se na cestě autem, nebo v ruchu velkoměsta? Stačí spustit navigaci a před vašima očima se ihned zobrazí přesná trasa.

Alespoň takto je představován projekt od vývojářů z Google X Lab, kteří pracující i na mnoha jiných futuristických technologiích, například na autech, která budou jezdit bez naší pomoci. Google zajisté není prvním ani posledním, kdo se o tuto technologii zajímá, dotáhl ji však nejspíš nejdále.
Na videu vidíme plné propojení se sociální sítí Google+. O ceně i datu vydání můžeme zatím jen spekulovat, co však víme je, že brýle jsou již v testování, a dokonce budou dostupné za 1,500$ pro vývojáře už v tomto roce. Podle spekulací by brýle měli být na trhu začátkem roku 2013 za cenu přibližně stejnou, za jakou koupíte smartphone vyšší třídy, nechme se tedy překvapit.

UltraHD TV - Hlavní tahák CESu 2013
Dalším zajímavým produktem budou televize s rozlišením 4K, tedy 3840 × 2880. Po neúspěchu technologie OLED by mohlo UHD být přesně tím, co zákazníci na trhu s televizory hledají. První televize s touto technologií byly představeny již na počátku minulého roku, nyní by však měli přijít produkční modely. Na CESu se s touto technologií představí určitě více výrobců, protože zobrazovací technologie jsou již dlouhou dobu hlavním předmětem tohoto veletrhu. Jisté je zatím, že řadu svých 4K televizí představí LG.
Na videu vidíme 84" velkou 4K TV, otázkou už zůstává pouze cena. Na veletrhu mnoho společností také představí nové displeje pro mobilní telefony, tablety nebo notebooky. Například LG představí své 5,5" displeje s FullHD rozlišením, Samsung představí svůj 5,5" flexibilní displej a společnost Sharp snad opráší svou zašlou slávu.

Corning - Gorilla Glass 3
Společnost Corning na veletrhu také představí další řadu svých odolných sklíček, sloužících ke krytí displeje. Měli by být o 50% pevnější a o mnoho procent méně poškrábatelné než jejich předchůdce. Bohužel zatím nejsou na internetu žádná videa - crash testy apod. Můžeme tedy zatím jen spekulovat, jestli proběhne v ochraně displejů nějaká větší revoluce.

Nvidia Tegra 4 - Herní monstrum na obzoru
Už třetí řada tohoto produktu sklidila velký úspěch, a je nasazena v mnoha vysoce výkonných přístrojích, stále má však chyby. Dokáže Nvidia chyby vyhladit a sestrojit perfektní herní platformu? Nechme se překvapit, ale 72-jádrový grafický čip a výkonný ARM Cortex A15 (Použítý například v Chromebooku od Samsungu) napovídají, že by se mohlo jednat o velmi zajímavý kousek.

Mobilní Ubuntu
Poslední zajímavostí je určitě nový mobilní OS, založený na Linuxu, Ubuntu. Společnost Canonical již vyšla na povrch se zajímavým videem, na kterém jede Ubuntu na mobilním telefonu Galaxy Nexus. Prostředí je velmi intuitivní, vyčnívá tím, že se často přesouváte tahy, například při přechodu mezi aplikacemi stačí tah do strany. Určitě je tento OS mnohým nový a zajímavý, Canonical má podle zahraničních zdrojů v plánu vyrábět vlastní telefon.
Jak operační systém dopadne, a bude pro Canonical vlastní přístroj cestou vítězů nebo jen pořádná lekce, že na nabitém trhu chytrých telefonů nemá co dělat, to nám CES 2013 snad poodhalí.

Vyjmenoval jsem zde pouze věci, které mne zaujali, samozřejmě je CES veletrhem obřích rozměrů a netušených možností, takže nikdy nemůžeme tušit, kdo přijde s utajovaným konceptem. Vedle mnoha nových tabletů, chytrých telefonů a notebooků zde bude k vidění také příslušenství k přístrojům značky Apple, která podle některých spekulací představí i svou vlastní televizi. Nechme se tedy překvapit.

A na co se nejvíce těšíte vy? Je něco co vás vyloženě uchvátilo a jakou předpovídáte těmto produktům budoucnost?
Naposledy upravil(a) Holder dne 19.led 2013 18:59, celkem upraveno 1 x.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

05.led 2013 21:19

Můj pohled na Google Glasses
Poměrně starý, ale perfektní nápad, který se snaží google rozšířit mezi lidi. Vidím v tom celkem budoucnost, podle mne tyto chytré brýle ještě zahýbají světem, jen je třeba mnoho vylepšovat. Možná bych se bál časem o zrak, to mají ale jistě inženýři z Google zmáklé. Pokud by vše fungovalo opravdu tak, jak to demonstruje video, byl by to trhák roku.

Ubuntu pro mobil
Konečně. Podle mne je tento projekt velice nadějný, ale zastíní ho masové používání Androidu a zaběhlých systémů. Tipuji, že si Ubuntu do mobilu budou dávat jen PC nadšenci, kteří mají náladu a čas na hraní. Pokud se bude vývoj odehrávat dobrým směrem, nebránil bych se alespoň vyzkoušení.

Gorilla Glass 3
Této technologii fandím a každou inovaci ochrany displejů vítám s otevřenou náručí. Jsem zvědavý, jestli bude Gorilla Glass třetí generace méně křehká. Zdá se mi, že telefony s touto technologií nemají problém s poškrábáním, ale spíše s odolností při pádu, kde se hodí hlavně houževnatost a né to, aby se na displeji už při prvním pádu udělal pavouk - tím mířím na Samsung Galaxy S3.
 
Holder
Nováček
Autor
Příspěvky: 40
Registrován: 04.led 2013 20:43

06.led 2013 12:39

Google glasses - ten koncept je starej jako lidstvo samo :) Ale nikdo zatím neměl dost peněz a dostatečně vymyšlený propojení se sítí, navíc to googlu lidi přitáhne lidi na google+, jsem na to zvědavej :)

Ubuntu je jednodušše zajímavý. Ty mají naopak problém s tím že možná nebudou mít dostatek financí.

Zlý jazykové říkají, že je Gorilla Glass 2 je horší než první řada, je to pravda?:) Snad se teda teď pořádně vytáhnou :)
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Holder
Nováček
Autor
Příspěvky: 40
Registrován: 04.led 2013 20:43

07.led 2013 12:37

Konkurence pro Google Glasses - Vuzix Glasses byly představeny včera na CESu. Narozdíl od Googlu však společnost Vuzix vsadila na neprůhledný materiál, rozhodně bych tedy nedoporučoval s brýlemi vycházet na ulici.

Jedním z nejsledovanějších míst je prezentace firmy Nvidia, která uvadí na trh svou novou platformu Tegra 4. K vidění bylo videosrovnání výkonu Tegry 4 a zatím nejvýkonějšího tabletu s androidem - Nexusu 10. Kdo vyhrál asi tušíte, protože by jinak Nvidia video ani nezveřejňovala... :) Mimo to také Nvidia oznámila vydání herní konzole - Project Shield

Toshiba představila 3 zajímavé smartphony, o kterých vás ještě budu informovat.
Uvidíme s čím se ještě vytáhnou ostatní :)