Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Autor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Sdílení internetu z PC přes WiFi - návod

10.říj 2014 20:09

Připravil jsem si pro Vás návod, jak si vytvořit vlastní AP pro sdílení internetu přes WiFi bez použití programů typu Connectify atd. Co mne k tomu vedlo? Už mne nebavilo stále odklikávat různé reklamy programů třetích stran a navíc vše šíleně zpomaluje počítač. Windows 7 si přitom umí poradit sami s pomocí příkazové řádky. Sdílení internetu přes Wifi s tímto návodem funguje dobře a spolehlivě, jako kdyby jste na to používali nějaký prográmek.

Jak na to?

1) Spuštění příkazové řádky jako správce (administrátor) - kliknout na Start, do vyhledávacího políčka dole zadat cmd - kliknout pravým tlačítkem a zvolit Spustit jako správce. Zobrazí se Vám příkazový řádek.

2) Vytvoření virtuálního WiFi adaptéru, zadání jména sítě a hesla - do příkazové řádky zkopírujte
netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=TeleForum.cz key=teleheslo
Za ssid= je název Wifi sítě a za key= je heslo, které musí být delší než 8 znaků. Pokud tedy použijete přímo příkaz z tohoto návodu, Vaše WiFi se bude jmenovat TeleForum.cz a heslo bude teleheslo.

Po zadání tohoto příkazu by se mělo v příkazové řádce objevit potvrzení jako na obrázku. V opačném případě Váš WiFi adaptér nepodporuje AP režim a nemá cenu pokračovat.

3) Povolení sdílení internetu - Otevřete Ovládací panely -> Síť a Internet -> Síťová připojení (nebo Ovládací panely -> Centrum síťových připojení a sdílení -> Změnit nastavení adaptéru)
- vyberte připojení, pomocí kterého jste aktuálně připojení (u mne je to Připojení k místní síti) - pravým tlačítkem myši zvolte Vlastnosti -> Sdílení -> Povolte sdílení pro nově vytvořený WiFi adaptér

4) Spuštění nově vytvořeného adaptéru - do příkazové řádky spuštěné jako správce zadejte
netsh wlan start hostednetwork
Zobrazí se hláška, které informuje o úspěšném spuštění.

To je vše, mrkněte na Váš telefon, z nabídky vyberte nově vytvořenou Wifi síť, zadejte heslo a můžete začít surfovat.

Tipy na závěr

1) Při restartu počítače je potřeba znovu provést krok číslo 4. Vše jde udělat pomocí dávkového souboru .bat, který si zde můžete stáhnout. Nebude tedy potřeba znovu otvírat CMD a psát do něho příkaz ručně.
- samozřejmě tento soubor musíte spouštět pravým tlačítkem po kliknutí na Spustit jako správce. Dávkové soubory naleznete zde:
WiFi.zip
(361 bajtů) Staženo 318 x
2) Může se stát, že Vaše Wifi karta nepodporuje režim AP. V tom případě Vám tento návod nebude fungovat. Řešením je nákup jiné wifi karty, předem si ale ověřte, jestli podporuje AP režim.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
Hennry
TeleFórák+
Příspěvky: 1029
Registrován: 25.zář 2012 19:50
Mobil: Samsung Galaxy S7/S7 EDGE
Bydliště: Liberec - okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílení internetu z PC přes WiFi - návod

10.říj 2014 20:23

Diky za super navod. Ale co kdyz nemam na stolnim pc zadny wifi adapter? Pokud jsem tomu porozumel tak bez neho to asi nevykouzlim ne?
Galaxy S7E blue
 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Autor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílení internetu z PC přes WiFi - návod

11.říj 2014 12:44

Ano, máš pravdu. Tento návod je určen spíše pro notebooky, které wifi mají. Ke stolnímu PC spíše doporučuji router, potom budeš mít doma wifi i při vyplém PC :)
 
Uživatelský avatar
Hennry
TeleFórák+
Příspěvky: 1029
Registrován: 25.zář 2012 19:50
Mobil: Samsung Galaxy S7/S7 EDGE
Bydliště: Liberec - okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílení internetu z PC přes WiFi - návod

11.říj 2014 13:10

Ano ano, znám tuto problematiku, hrával jsem si kdysi s Conectify... Ještě když nebyl routr... Jen že v návodu nebylo uvedeno, právě, že je potřeba mít fyzicky v pc wifi adaptér tak by to mohlo někoho zmást. Jinak je potřeba mít v tom pc taky nějaký vstup internetu, který se dá nasdílet dle návodu. V noutbucích asi sítový kabel není vhodný vzhledem k mobilitě noutbuku. A tak jediná možnost je usb modem 3G od nějakého operátora a z tohoto pak internet nasdílet do okolí přes wifi. Samosebou musí být pc zapnutý aby byla wifi. Mohu říci, že to občas vypadávalo a byly s tím problémy... Tod mé poznatky...
Galaxy S7E blue
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
81pavlik
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 16.pro 2014 23:54

Re: Sdílení internetu z PC přes WiFi - návod

17.pro 2014 00:43

Ahoj,vse mi funguje mam sice win8 ale pc s wifi a vytvoril jsem virtualni adapter,propojil ho i s pripojenim k internetu,mam 3g od ufona,sdilim ho a v telefonu jsem pripojenej na ten virtualni adapter ale internet na mobilu mi nefacha ;)