Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
SITMIR
TeleFórák+
Autor
Příspěvky: 1201
Registrován: 22.srp 2012 09:29
Mobil: Samsung Galaxy S6
Bydliště: Česká Metuje
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone výrazně lepší a použitelnější než Android

07.lis 2013 16:39

Rád bych se podíval na to, proč je Windows Phone mnohem lepší platforma než Android a proč byste měli svůj špatný Android telefon vyměnit za spolehlivý Windows Phone stroj, který je mnohem použitelnější a sofistikovanější.

Nesmyslně výkonné procesory

Android telefony jsou čím dál tím výkonnější – jakkoli jsou ale telefony výkonné, nikde není vidět využití jejich skutečného potenciálu. Existuje pár hříček, které využívají procesor či grafický čip, ale těch je žalostně málo a leckdy nejsou ani pro nejvýkonnější telefony podporované.

Obrázek

Dualcore procesory naopak přináší jen obrovské problémy, protože Android s nimi neumí spolehlivě zacházet a výsledkem není nic jiného, než mizerná výdrž na baterii. Marketingově jde samozřejmě o skvělý počin, v praxi je to ale spíše takové vyjebávání se zákazníky. Na fórech pár pobudů neustále vykřikuje své hodnoty taktu procesorů, ale více než o relevantní informace jde o pouhé léčení komplexů. Dvoujádrové procesory v telefonech jsou naprosto k ničemu – ukazoval to roky Apple a ukazuje to také Microsoft, který má na 1Ghz procesoru nejrychlejší spouštění aplikací a běh systému.

Splácanina rozhraní, nejednotné ovládání

Představte si, kolik má Google v oběhu verzí systému, přičemž každá vypadá více či méně odlišně. Vývojáři mohou zasadit aplikaci do vzhledu nejnovějšího Androidu 4.0, ale budou tím výrazně vybočovat u starších verzí systému. Android se rozdrobil, na trhu je nespočet zařízení s různými verzemi systémů a sjednocení tak není reálné.


Obrázek

Statistika verzí systému přímo od Google

Výsledkem jsou aplikace, které vypadají a chovají se odlišně a navíc nejsou stabilní. Vývojáři vytváří aplikace pro velké množství verzí systému, Google mu v tom nijak nepomáhá a váš telefon má pak aplikace, které nejsou sjednocené a používají se pokaždé odlišně. Donedávna Google neměl ani grafický manuál, jak by měla taková aplikace vypadat a ovládat se.

Jakákoli snaha o sjednocení je stejně ve výsledku marná, protože výrobci do svých telefonů stále balastí své Launchery, takže co telefon, to jiný Launcher a především odlišné prostředí mezi tímto Launcherem a protředím Google. Jediné řešení je koupit si telefon s čistým Google systémem, kterých je málo (jednotky).


Minimální požadavky hardware

Koupit si Android telefon je tak trošku hazard. Telefonů s Androidem je nepřeberné množství a v čele jsou samozřejmě laciné cetky, které mají mizerný hardware, jenž není pro (neoptimalizovaný) systém dostačující.

Nikdy tak nemáte jistotu, že kupovaný telefon bude fungovat spolehlivě, svižně a bezproblémově – vždy telefon musíte vyzkoušet, otestovat, pročíst si alespoň základní parametry a doufat, že to nějak půjde. Jenomže ono to většinou nejde. Nejde přitom jen o nějaké čínské zmetky za tři tisíce korun, ale serózně o telefony za 6.000 korun či více.


Nezabezpečený AndroidMarket, viry

AndroidMarket je obchod s aplikacemi pro Android – je přehledný, rychlý, ale nekontrolovaný. Snadno se do něj dostanou zavirované aplikace (přestože je Google později smaže), takže máte s Androidím telefonem strach se přihlásit do bankovnictví či na jinou službu. Do Androidu se navíc dají bezproblémově doinstalovat aplikace mimo AndroidMarket , takže řada uživatelů dělá ze svého telefonu naprosto průstřelné zařízení. Průser je to ale také pro vývojáře, protože ví, jak masivně se na Androidu kradou aplikace – uživatelé totiž ví, že stažení cracknuté aplikace a instalace nezabere o nic moc více času, než její nákup.

Skvělé aplikace tak pro Android vznikají jen zřídka, ty podprůměrné naopak ve velice hojném počtu. Neznamená to, že by neexistovaly dobré aplikace, ale je jich žalostně málo. Vývojáři navíc raději umístí do aplikace reklamu, než aby vydali placenou verzi bez reklamy, jež se stane obětí pirátění.


Nekvalitní (integrované) aplikace

Obdobně je to ale bohužel i s integrovanými aplikacemi – Google stále nemá rychlý, snadný a přehledný emailový klient, aplikace na SMS či dialler na tom nejsou o moc lépe a dokonce i samotný prohlížeč nebývá ideální.

Můžete si doinstalovat, co hrdlo ráčí, ale na AndroidMarket jsem nenašel jediného emailového klienta, který by uspokojil mé (skromné) potřeby. Nainstalujete-li si navíc například v Samsung Galaxy S II emailový klient a budete chtít sdílet obrázek, v nabídce pro sdílení bude Google Mail, Samsung Mail a ještě vámi stažený email – zcela bez ohledu na to, který email používáte. A takto fungují všechny aplikace.


Přístup k vašim datům

Při instalaci aplikace z AndroidMarket vidíte, kam aplikace přistupují a do čeho může zasahovat – například posílat SMS, prohledávat vaše kontakty a tak podobně. Často takový přístup ke kontaktům nemusí znamenat nic podstatného, ale není tomu tak vždy – je až s podivem, že Google nějaké kontrolování aplikací zcela ignoruje. Navíc systém, který povolí aplikacím automaticky posílat SMS zprávy, je už z principu nebezpečný a nesmyslně otevřený.

Widgety – pouhý přežitek
Android se údajně pyšní Widgety na ploše – jenomže ty nejsou sjednocené, často zabírají nesmyslné množství místa a kvůli virtuálním plochám jsou použitelné jen v omezené míře – pokud si totiž dáte widget SMS zpráv na pátou obrazovku, budete se k nim dostávat pracněji, než kdybyste měli pouhou ikonu aplikace.

Můžete si umístit na plochu i ikony aplikací, ale už bez přidané hodnoty (notifikace, informace v kalendáři a podobně). Widgety jsou nabubřelé, nenabízí ani základní informace jako samotná aplikace a jejich grafika je vždy odlišná.


Více zmíněné Microsoft s Windows Phone nezná. Je stabilní, rychlý, bezpečný, sexy, inovativní a nenáročný na hardware. Plně optimalizovaný, sjednocený a ve všech směrech použitelný. Chcete-li více než jeden skleněný telefon a vyžadujete stabilitu a komfort, jediná správná volba je pořízení Windows Phone telefonu. Může to být přitom Nokia Lumia 800, HTC Titan, Samsung Omnia 7 či jakýkoli jiný telefon.

Zdroj : HelloWindows.cz
[color=#FF0000]Samsung Galaxy S6[/color]
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
egee
Moderátor
Příspěvky: 1370
Registrován: 29.črc 2012 11:14
Mobil: MI Note 10 pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

07.lis 2013 18:32

A co výdrž baterie ?
Dualcore procesory naopak přináší jen obrovské problémy, protože Android s nimi neumí spolehlivě zacházet a výsledkem není nic jiného, než mizerná výdrž na baterii.
budeme polemizovat s tímto názorem :
Před časem dva mobilní rivalové Apple a Samsung představili své nové vlajkové lodi. Magazín Which? se rozhodl otestovat výdrž baterií osmi smartphonů včetně nového iPhonu a nového Galaxy. Přečtěte si, jak dopadly při telefonování a při připojení k internetu.

V testu výdrže baterií zcela propadla novinka od Applu iPhone 5S! Podle testu britského časopisu Which? totiž při telefonování vydrží téměř o polovinu méně času než vítěz testu Samsung Galaxy S4. Lépší výdrž baterií při telefonování má i HTC One a Samsung Galaxy S4 Mini.


Baterie nového Galaxy vydrží při nepřetržitém telefonování 1051 minut (17 hodin a 31 minut), nový iPhone 5S jen 651 minut (10 hodin a 51 minut). Mezi Galaxy S4 a iPhone 5S ještě skončilo HTC One s výdrží 771 minut (12 hodin a 51 minut) a Samsung Galaxy S4 Mini s výdrží 746 minut (12 hodin a 26 minut). Naopak za iPhonem skončilo BlackBerry Z10, HTC One Mini, iPhone 5C a Nokia Lumia 1020.

nooo
http://smartmania.cz/bleskovky/vydrz-baterie-noveho-iphonu-5s-a-5c-stale-nestaci-na-konkurenci-s-androidem-6121
http://tn.nova.cz/zpravy/zajimavosti/test-baterii-telefonu-jak-dlouho-ktery-vydrzi-pri-telefonovani-a-pri-pripojeni-k-internetu.html
Jak asi S4 mohla být lepší a lumia ......
Naposledy upravil(a) egee dne 07.lis 2013 18:59, celkem upraveno 1 x.
Motorola TX770, Dancall HP2711, Nokia 5110, Bosch 608, Siemens s6,Siemens s10, Siemens s10 active,Nokia 3210,Nokia 6210, Nokia 6230, Nokia N82,Nokia N70,Nokia N97, Nokia N8,Samsung S3, Samsung Galaxy S4 i9505 černý, Tab S 10.5 LTE Titanium Bronze (SM-T805)+LG3 32GB,Samsung s6 edge plus 64 GB, chytré hodinky Samsung Gear S3 Frontier, Xiaomi Mi Max 2 64 GB,Redmi note 8 pro, Mi Note 10 pro
 
Uživatelský avatar
SITMIR
TeleFórák+
Autor
Příspěvky: 1201
Registrován: 22.srp 2012 09:29
Mobil: Samsung Galaxy S6
Bydliště: Česká Metuje
Kontaktovat uživatele:

07.lis 2013 18:57

Nemíním se s Tebou dohadovat ale pokud ze všech argumentů které jsou popsané chceš řešit výdrž baterie tak je to pro mne celkem dostačující odpověď.
[color=#FF0000]Samsung Galaxy S6[/color]
 
Uživatelský avatar
renek11
TeleFórák
Příspěvky: 231
Registrován: 28.zář 2012 09:30
Mobil: Galaxy Note 8 Black N950F

07.lis 2013 20:26

SITMIR
No takhle to vypadá, že kdo používá android tak vlastně dělá špatně a to, že je to nejrozšířěnější platforma je asi nějaký hloupý žert.
Souhlasím s tím, že honba výrobců mobilů za výkonem je absolutně zcestná a že by se měli zaměřit spíš na optimalizaci a vyvoj systému (androidu) tak, aby jak na telefonu za 4000,- tak i na tom za 16000,- systém běžel svižně a bez problému. Nicméně to je problém myslím všech systémů ať více či méně.
WP má jistě budoucnost, pokud se začne zabejvat požadavky uživatelů a tím co oni chtějí. Pokud nám nebudou diktovat co vše v mobilu můžeme mít a jak si ho v rámci možností přizpůsobit.
No a téma baterie to je historie sama o sobě. Kde je ta doba, kdy telefony Nokia vydrželi i víc jak týden. Ano, dalo se s nima jen volat a psát sms, ale od té doby uplynulo mnoho let, a jediné co je výkonné je procesor, ale baterie jsou stále na bodu mrazu.
Samsung Galaxy Note 4 Black N910C
 
Uživatelský avatar
SITMIR
TeleFórák+
Autor
Příspěvky: 1201
Registrován: 22.srp 2012 09:29
Mobil: Samsung Galaxy S6
Bydliště: Česká Metuje
Kontaktovat uživatele:

07.lis 2013 20:47

No co se týká rozšířenosti platformy je to o tom že je Android tak otevřený jak je. A ono to právě proto takhle vypadá. Reklamy ,malware prostě bordel to si nebudeme nic nalhávat.
Dále optimalizace, asi ani nejde zajistit aby jedna platforma běhala optimálně a bez problémů na několika tisících typů hardware,to asi není v lidských silách. A co se týká baterky,je fakt že s displejem jako kráva nemůžeš čekat zázraky na žádném mobilu ale na Androidu se mi nikdy nestalo že jsem večer v osum hodin sundal mobil z nabíječky a bez letadla byl ráno ve čtyři hodiny na 100 procentech tak jako Lumia. Vždycky šel minimálně o 4-5 procent v letadle dolů. A to je zase v té optimalizaci. Jak systém nakládá s apkami na pozadí atd. atd.
Hlavní tahoun je na Androidu právě ta otevřenost, můžeš si dělat víceméně se systémem co chceš, můžeš si tam nainstalovat co chceš a kde chceš to ukradnout a podobně jenže to všechno přináší právě ty problémy co na Androidu jsou. I když vypadá to že Google už na to také přichází jak jsem zde uvedl v jiném článku.
[color=#FF0000]Samsung Galaxy S6[/color]
 
Uživatelský avatar
purmenskyv
Moderátor
Příspěvky: 887
Registrován: 12.srp 2012 12:13
Mobil: Samsung Galaxy S22 Ultra
Bydliště: Kopřivnice

07.lis 2013 21:47

SITMIR,
jsi tady necelé jedno procento na tomto fórum, kdo jde proti Androidu s WP. Ještě nedávno jsi Android vychvaloval a dneska ho nemůžeš ani cítit. Možná jsi poznal něco lepšího ale nevěřím, že je tvůj telefon lepší TŘEBA než můj současný s ANDROIDEM, který teď používám a ohledně výdrže baterky ani nemluvím. Režim letadlo ani neznám a kdybych ho znal tak nabíjím jedenkrát za týden.
Samsung Galaxy S22 Ultra
 
Mára
Profík
Příspěvky: 135
Registrován: 13.črc 2012 22:42

07.lis 2013 22:53

Měl jsem ve své době WM6,1 a byl jsem spokojen , před ním Pocket PC, dnes mám android a jsem opět spokojen. Systém běhá plynule, s telefonem nijak neexperimentuji. Na WP se mi nelíbí právě ty dlaždice. Je tu podle mého vkusu naprosto odpudivé. Ale je to jen můj názor a nikomu jej nenutím. Bál jsem se jak budu pracovat na androidu s dokumenty, což je můj hlavní požadavek na telefon. Díky Office suite to jde vcelku dobře a asi nebudu jen tak měnit. Ipag s Pocket PC mi vydržel 6 let,HTC touch HD s WM6,1 mi vydržel 4 roky ,SG SIII mám něco přes rok a jsem plně spokojen.
 
Uživatelský avatar
SITMIR
TeleFórák+
Autor
Příspěvky: 1201
Registrován: 22.srp 2012 09:29
Mobil: Samsung Galaxy S6
Bydliště: Česká Metuje
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows Phone výrazně lepší a použitelnější než Android

08.lis 2013 05:27

Nikomu nic nevnucuji. Je to jen můj názor. Android jsem chválil protože jsem nic jiného neznal.
[color=#FF0000]Samsung Galaxy S6[/color]
 
Uživatelský avatar
Hennry
TeleFórák+
Příspěvky: 1029
Registrován: 25.zář 2012 19:50
Mobil: Samsung Galaxy S7/S7 EDGE
Bydliště: Liberec - okolí
Kontaktovat uživatele:

08.lis 2013 08:46

Znam par lidi co preslo z Lumii na android... A jsou spokojeni. Sam sem mel Lumii nekolikrat v ruce a nechtel bych to.
Oakliva hranata placka s vypouklym sklem. Kdyby delaly windows klasicky jako driv, start, menu, spravce souboru, kopirovat-vlozit, a ne dlazdice tak samo sebou to by se mi libilo.
Takhle je to hranata placka s vypouklym displejem a vubec me nicim nezaujme...
Muj nazor.
Galaxy S7E blue
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
SITMIR
TeleFórák+
Autor
Příspěvky: 1201
Registrován: 22.srp 2012 09:29
Mobil: Samsung Galaxy S6
Bydliště: Česká Metuje
Kontaktovat uživatele:

08.lis 2013 11:43

Henry.....hranatá placka s vypouklým displejem, tohle je snad věc osobního vkusu. Pro mne je zase Lumie proti plasťáku SGS3 kusem krásného hardware. Já také znám pár lidí co přešli opačnou cestou než píšeš Ty a také jsou spokojeni. Tohle přeci nejsou argumenty to jsou subjektivní pocity. Argumenty budou když vyvrátíš fakta která jsou v článku napsané. A navíc tak nějak nečekám že majitelé Androidu tady mi budou chválit tenhle telefon. To by bylo příliš naivní aby někdo řekl ...ano tohle je pravda...v tomhle je Android naprd ale jsem na něj zvyklej.....to opravdu nečekám. :lol: :lol:
A co se týká hardware, je to sice za konec roku 2012 ale jistě ten mobil má něco do sebe.....
"Ve světě Nokia Lumia 920, vlajková loď s Windows Phone 8 z posledního čtvrtletí minulého roku, sbírá jedno ocenění za druhým. První místo obsadila například v Německu, Dánsku, USA či Austrálii. Níže v článku najdete kompletní seznam 12 ocenění za rok 2012. V Nokii musí být podobnými listy potěšeni, neboť představit model na konci roku a hned vyinkasovat tolik ocenění – to se moc často nestává.

The Top Smartphone of 2012, V3, Velká Británie
The Best Mobile Phone of 2012, Readers Choice Award, Gizmodo, Autrálie
iF Award for Outstanding Design, International Forum Design, Německo
Mobil Award for Best Smartphone Design, Mobile Magazine, Dánsko
Best Smartphones of 2012, The Next Web, USA
Top Score Award, Mobil, Švédsko
The Best High End Smartphones for the Holidays, CNET, USA
Best Productivity Phone, Best Camera Phone, Best Mapping Phone, Best Windows Phone, Runner up, Arstechnic, USA
Top 25 Tech of 2012, Mashable, USA
Top Smartphone of the Year, Mybroadband, Jihoafrická republika
Best AT&T Smartphones of 2012, BGR, USA
“Probably the most advanced smartphone on the market”, The Independent, Velká Británi"
e

A nebo tohle porovnání stabilizace optiky Lumia 920 vs Galaxy S4:
Zajímavé že ? Ty mobily jsou prostě špička a je to jen o zvyku a preferencích každého z nás. Jako já nemůžu tvrdit že WP 8 je nej a Android je hnusnej a nepoužitelnej tak to nemůže být ani naopak. Prostě každému vyhovuje něco jiného. Každé má své klady a zápory a je to jen o prioritách.
[color=#FF0000]Samsung Galaxy S6[/color]