Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Pítr

Nokia Lumia 800 Recenze

18.črc 2012 09:24

Úvod
Symbian UIQ3 mě naštval, Windows Mobile 6.5 mě zničil, Android mě neoslovil, co tedy dál? Vsadil jsem na WP 7.5 a musím říci, byla to správná volba. Na takovou rychlost jsem nebyl z výše uvedených systémů zvyklý, až jsem zpočátku ze setrvačnosti po každém dotyku na displej čekal na odezvu. Celý systém je přehledný, snadno se ovládá, ale to už asi všichni víme.

Obrázek

Konstrukce
Lumii 800 hrdě vlastním už 3 měsíce a můžu říci, že jsem velmi spokojen. K zpracování jsem měl zpočátku velké výhrady, protože celý skleněný kus přední strany povrzával a různě cvakal. Až po menším pádu si celý telefon "sednul" a nyní je vše v pořádku. Stále ale mezi tělem a sklem zůstala menší mezera, která se stala útočitěm všudypřítomnému prachu a občas je potřeba celý rámeček vyčistit listem papíru. To je má největší výhrada. Často pranýřovaná krytka USB konektoru mi drží stále stejně, jako by byl telefon nový, takže se scénáře z mnoha recenzí nepotvrdily.

Displej
Dále bych se zastavil u displeje. Ten má ideální velikost, i když k ostatním rozměrům telefonu by mohl být o něco větší, nebo telefon menší, ale to je jen estetika. Co mě ovšem zklamalo, je Pentile matice, která na sebe neustále upozorňuje menší nedokonalostí obrazu. Nejvíce je vidět při zobrazení bílé barvy, která je potom "děravá" a po delším čtení značně iritující. U telefonu za 12 tisíc korun bych čekal více.

Výdrž
Samotná výdrž telefonu je na dnešní poměry zcela průměrná, telefon vydrží i 2 dny běžného používání, ale u mne je každý večer pro jistotu na nabíječce. Samotné nabíjení probíhá poměrně rychle, na plné nabití se lze dostat do 1,5 hodiny, což je velmi příjemné.

Fotoaparát
Fotoaparát dělá kvalitní snímky, dokonce nahradil můj kompakt. 8MPx mobil jsem vlastnil již dříve (SE Xperia X2), kvalitativně je ale Lumia o třídu výš. Nastavení fotoaparátu je taktéž prvotřídní, někoho možná zamrzí nevyužití celého displeje.

Hudba
Pro poslech hudby má Lumia zabudovaný velmi kvalitní zvukový čip, bohužel ale ve srovnání s SE Xperia X2 hraje a trochu hůř. Zklamal mě ale hlasitý reproduktor. Při poslechu nejsou slyšet žádné basy, navíc je poměrně nešťastně umístěn, protože ho lze snadno zakrýt rukou např. při psaní SMS. Telefon v této třídě by si zasloužil stereoreproduktory.

Závěr
Popsal jsem pouze faktory, které mohla Nokia ovlivnit, spousta výhod i nevýhod však plyne ze samotného OS. Telefon hodnotím velmi kladně, po dlouhé době (po 6ti letech) jsem našel něco spolehlivého, funkčního a pěkného. Přes všechny popsané nedostatky se dá snadno přejít, u předchozích mobilů jsem řešil daleko závažnější problémy (především s OS). Své koupě rozhodně nelituji, telefon lze jen doporučit.

Obrázek
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam