Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Jirka Ušjak
Nováček
Autor
Příspěvky: 1
Registrován: 07.črc 2013 22:13

Ukradený telefon

07.črc 2013 22:19

Zdravím všechny,

rád bych vás požádal o radu. Minulý týden mi na dovolené ve Španělsku ukradli telefon. Nezjistil jsem to hned a tak jsem blokaci provedl až po čtyřech hodinách. Operátorka mne informovala, že z telefonu nebylo v této době voláno. Dnes jsem šel na T-mobile pro novou sim kartu a bylo mi řečeno, že mi ji nemohou aktivovat, protože mám dluh ve výši 86.000 Kč, což je částka, kterou zlodějové provolali za ty 4 hodiny, což mne dosti vyvedlo z míry. Rád bych vás touto cestou požádal o radu, pokud s tím máte nějaké zkušenosti. Je-li nějaká možnost jak to řešit, například právní cestou nebo jinak, budu rád za každý názor. Děkuji.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Adolf.Shitler
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 08.srp 2012 18:45

07.črc 2013 22:34

Obrátit se na právníka, který tě bude zastupovat. Sám na vlastní pěst se do toho raději nepouštěj.
 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

07.črc 2013 23:09

Z telefonu nebylo voláno. Byla provedena blokace služeb? T-Mobile jsou pěkný parchanti, pokud nemaj nějakej limit odchozích služeb v zahraničí. Tohle je prostě pěkná kulišárna, rozhodně bych se nedal, ikdyž to asi není vůbec jednoduchá situace. Budu držet palce.
 
Adolf.Shitler
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 08.srp 2012 18:45

Re: Ukradený telefon

08.črc 2013 06:40

On je problém v tom, že se CZ operátor nemusí hned dozvědět o hovorech v sítích zahraničních OPů. Ale i tak je ta částka nějak moc vysoká.
 
111michal
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 24.led 2014 19:01

26.led 2014 20:14

Dobrý den, mám obdobný problém, ale bohužel faktura je na vyšší částku...nemáte někdo zkušenosti jak v tomto případě postupovat? Reklamaci T-mobile neuznal, má cenu se obrátit na ČTÚ?

Přitom se asi ve Španělsku nejedná o ojedinělé případy viz http://www.dailymail.co.uk/news/article ... hours.html nebo http://www.echo-news.co.uk/news/1095223 ... 0/?ref=rss, akorát zahraniční operátor nakonec částku provolanou zlodějem neúčtoval, což asi bude rozdíl od českých krajin.....Děkuji
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
petr222
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 17.úno 2015 17:13
Mobil: iPhone 4S a 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukradený telefon

17.úno 2015 18:51

slyšel jsem o podobném případě, který musel okraden zaplatit, mobilní operátor to dal exekutorovi ... jak to nakonec dopadlo?
když mám v ruce kladivo, všechno vypadá jako hřebík