Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Autor
Příspěvky: 683
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Proč to tady upadá?

18.dub 2016 23:57

Ahojte,
v posledních dnech vnímám, že TeleForum hodně upadá. Přitom se tu odehrálo spoustu změn k lepšímu - přeorganizace sekcí, lepší design, méně reklam pro registrované atd...

Co je podle Vás hlavní problém tohoto fóra a jaké jsou nápady na zlepšení? Rád bych to tu rozproudil jako za starých časů :)
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
renek11
TeleFórák
Příspěvky: 231
Registrován: 28.zář 2012 09:30
Mobil: Galaxy Note 8 Black N950F

Re: Proč to tady upadá?

19.dub 2016 09:30

To je takřka nereálné, jelikož i jiná fóra celkem upadají a je to i tím, že je jich už strašně moc. Většinou se drží taková, kde je warez, protože lidem se všeobecně nechce platit za aplikace. Mobilních telefonů je strašná spousta a věnovat se všem je takřka nemožné. Viděl bych to spíš se třeba zaměřit pouze na vybranou skupinu přístrojů, ale ani to si myslím, že moc nepomůže.
Co tu člověk najde, co by nenašel jinde??
Kolik moderátorů tu je opravdu aktivních??
Čím je toto fórum výjimečné??
Proč tu budu zadávat dotaz na nějaký problém či aplikaci, když na jiném fóru už odpovědi většinou jsou??
Myslím, že odpovědi tu ta hrstka co sem chodí určitě zná.
Je to děsná škoda, ale v záplavě podobných fór, kde se řeší stejné věci se to prostě nedá ukočírovat.
Moderátoři odpadají a nemají chuť něco dál rozvíjet nebo přispívat (není divu)
A proč taky, když pokud si dá člověk jakoukoliv otázku na svůj problém do googlu, tak mu vyjede hromada jiných fór, kde se tím zabývá spousta moderátorů a lidí kteří mají zájem.
I ti nejzapálenější a nejskalnější příznivci tohoto fóra prostě odpadnou.
Samsung Galaxy Note 4 Black N910C
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Proč to tady upadá?

19.dub 2016 10:46

Renek to vystihl celkem trefně. Jen dodám, že podle mě je to dáno také tím, že dnešní telefony po HW i SW stránce jsou už vybaveny tak, že většina obyčejných uživatelů nemá potřebu řešit věci, jako je root, rozšíření paměti, s tím spojene bricky, apod. Tudíž ti vyhledávají pomoc na fórech míň a míň. No a ta "odborná" veřejnost, tedy ti, kteří si telefony customizují takřka "profesionálně", ti se raději zaměří na velká fóra typu XDA, kde najdou vždy vše potřebné a kde je taková základna uživatelů, že na svůj hodně specifický problém získají radu mnohem snadněji, než na malých fórech, jako je Teleforum.
Navíc dnešní doba už diskusním fórům příliš nepřeje ani díky sociálním sítím. V době, kdy fóra byla nenahraditelná, jich vznikla spousta. A teď na to doplácejí, protože je vytlačují sociální sítě.

Takže tu zůstávají převážně jen ti skalní uživatelé, kteří na Teleforum jsou zvyklí, a i ti postupně odpadávají, protože už nemají tolik času, chuti a potřeby si s telefony hrát a psát o tom, jako tomu bylo dřív. A protože i dotazů od obyčejných uživatelů ubývá, nemají ani potřebu tak často Teleforum navštěvovat a sledovat ho.

Renek má možná pravdu také v tom, že by stálo za to zaměřit se na nějaký užší okruh, ovšem když se podívám na konkurenční fóra, ani to nemusí pomoci - viz fórum Sgalaxy, které poslední dobou zažívá podobnou tendenci..
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam