Mobil fórum o všech mobilních telefonech

Líbí se Vám nový vzhled tohoto fóra?

Ano
4 (67%)
Ne (uveďte prosím důvod)
2 (33%)
 
Celkem hlasů: 6
 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Autor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Anketa: Líbí se Vám nový design tohoto fóra?

13.črc 2015 23:53

Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat, jestli jste spokojeni s novým designem tohoto fóra. Pokud se Vám vzhled nelíbí, prosím, zkuste napsat důvod + případně námět na zlepšení. Moc rád vše dopiluji tak, aby jste byli spokojeni.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Anketa: Líbí se Vám nový design tohoto fóra?

14.črc 2015 20:36

Hlasovat nebudu, nemůžu říct ani jednoznačné ano, ale ani nemůžu říct, že by se mi nový design nelíbil. Mám pá výhrad:
1) reklama v postech - ta je opravdu špatná, téma je neskutečně nepřehledné a fóru imho spíš škodí. Všude jinde je reklama OK a naprosto ji chápu, ale v těch postech je to hodně velký problém. Kdyby byla aspoň opticky oddělena, ale ona je v podstatě nedílnou součástí textu postu a vzniká z toho neskutečný paskvil. To je pro mě nejzásadnější problém.

2) příliš blízké barvy pozadí a prvků v popředí poněkud snižují přehlednost a jednoduchost ovládání fóra. Ten vyhlazený styl se mi moc líbí, jen by to chtělo víc odpíchnout pozadí od popředí. Na rovinu - občas se (i když jen na moment) ztrácím a to určitě není dobře. Obzvlášť pro nové uživatele ne, ty to může od další návštěvnosti odradit.

3) Jen taková drobnost, použitý font podle všeho neumí české znaky, jako je š, č, ř, ť, atd..

EDIT:
ad 3) Tak beru zpět, drobnost to není, je to taky dost zásadní narušení designu. Přeci jen těch znaků je dost a četnost v češtině je obrovská.

a ještě
4) Nějak marně hledám přímý link na soukromé zprávy. Opravdu tu nikde není a musí se přes uživatelský panel, do kterého se btw taky neleze úplně intuitivně?


EDIT 2:
ad 4) Tak přímý link jsem našel ale teda to umístění je úplně mimo logiku - vypadá to spíš jako nadpisek toho okna, link na SZ bych tam běžně opravdu vůbec nehledal. Zlatý přímý link na horní liště s notifikací o nepřečtených SZ..
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Autor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Líbí se Vám nový design tohoto fóra?

14.črc 2015 22:38

Moc děkuji za postřehy. Problém s písmem (české znaky) vidíš konkrétně kde? Zkus F5 nebo smazat cache prohlížeče, mne vše funguje.

Dále ty barvy. Mohl by jsi více popsat, co nesedí? Které prvky jsou málo kontrastní? Pokusím se s tím něco udělat.

Reklamy - také je zkusím více oddělit a nebo případně změnit, zmenšit, dát pryč.

Odkazy na zprávy a na uživatelský panel - souhlasím, budu řešit.

A co vy ostatní? Jaký máte na design pohled vy? Děkuji
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Anketa: Líbí se Vám nový design tohoto fóra?

14.črc 2015 23:27

ad font: ctrl+f5 ani vymazaná cache nepomohla. Zkusil jsem i jiný browser, ten problém tam prostě je.
Však porovnej: e/ě, r/ř, c/č, z/ž, t/ť, u/ů, n/ň, s/š, d/ď
Pro jistotu uvádím screen, jak to vidím já:
Teleforum-fonty.png
Teleforum-fonty.png (7.97 KiB) Zobrazeno 2258 x

ad barvy: šedé pozadí vs. "šedější" tlačítka vs. ještě "šedější" text nejsou v moc příjemném kontrastu, osobně bych byl pro tmavší písmo (nadpisky (např. témat) klidně černé) a i pro výraznější odpíchnutí ovládacích prvků (tlačítek hlavně)


Jo a koukám, že mezi tagy chybí spoiler :)
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Anketa: Líbí se Vám nový design tohoto fóra?

14.črc 2015 23:59

BTW, ještě víc jsou ty chyby fontu vidět na tučném písmu:
e/ě, r/ř, c/č, z/ž, t/ť, u/ů, n/ň, s/š, d/ď
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Autor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Líbí se Vám nový design tohoto fóra?

15.črc 2015 01:43

Zkus to F5 vícekrát po sobě. Problém s písmem nevidím u sebe na PC, ani v jiném prohlížeči a ani na telefonu. Vidí tu ještě někdo jiný problém s písmem? Děkuji
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Anketa: Líbí se Vám nový design tohoto fóra?

15.črc 2015 01:55

Tak jsem buď slepej, nebo mám vidiny. :)

F5 jsem samozřejmě zkoušel vícekrát, ale pořád stejný problém. Na desktopu jsem zkoušel FF, IE, Chrome; na mobilu pak FF, Dolphin a stock browser. Všude se české znaky zobrazují jiným fontem. Prostě font použitý v této šabloně jednoznačně neumí české znaky. Myslím, že na těch příkladech, které jsem uvedl výše, je to patrné až až...

BTW, do jednoho z předchozích postů jsem vložil i screen, aby bylo vidět přesně to, co vidím já, ani tam ten problém nevidíš? ;)
Podotýkám, že screen je z desktopového FF, v každém browseru se to chová trochu jinak, ale všude je jasně vidět, že pro české znaky je použitý jiný (základní) font.
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Autor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Líbí se Vám nový design tohoto fóra?

15.črc 2015 08:36

Samozrejme, ze na screenu to vidim ;-) ale v textu mam znaky spravne - pokud bych chtel poridit stejny screen, bude v poradku. Ale budu se muset na to mrknout ikdyz bych potreboval, abych chybu videl i ja sam. Nicmene moc diky
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Anketa: Líbí se Vám nový design tohoto fóra?

15.črc 2015 09:16

Mno, teď jen teoretizuju, ale není možný, že bys v PC měl nainstalované jiné písmo se stejným jménem?
Schválně hoď sem screen Ty, by mě zajímalo, jak to vidíš Ty. :)
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Autor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Líbí se Vám nový design tohoto fóra?

15.črc 2015 10:37

Zkus F5. Vše jsem znovu zkoumal a zjistil jsem, že mám v PC nainstalovaný použitý font (Source Sans Pro) + jsem problém zaznamenal v Firefoxu. Chrom si s fontem uměl poradit jak v notebooku, tak i na telefonu. Teď by měl být problém odstraněn.