Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
blackcats

Iphone SE - špatný foťák? Srovnání s galaxy S6

02.lis 2016 16:40

Bez flame prosím.

Měl jsem chvilku Galaxy S6 edge, ale byl na mě moc velký, tak jsem šel s nadějí do Iphone SE, protože má foťák z 6s. V podstatě mě na mobilu zajímá jen foťák. Ostatní mi vyhovuje i na iOS i na Androidu.

Mám velkou zrcadlovku, lepší objektivy a na kvalitu obrazu si potrpím. Mobil mi musí zmáknout nafotit vše, kde nemám zrcadlovku. Od dob, co jsem měl Nokii 808PW vím, že kompakt není potřeba. N1020 to ještě potvrdila.

Posílám tři fotky. Je toto opravdu normální fotka z Iphone SE??? Přikládám i jednu fotku z S6 edge. Která je která poznáte, je to výřez z přibližně stejné vzdálenosti i za podobného množství světla. Nehodnotím barevnost, ale detail.

Iphone je na iso40 a iso125 a S6 je na iso150. Všechny fotky na maximální "díru" (f1.9 a f2.2) a na časy 1/33s

Je toto opravdu běžný výkon Iphone 6s/SE nebo mám něco špatně?

Díky

Obrázek
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Iphone SE - špatný foťák? Srovnání s galaxy S6

04.lis 2016 09:18

Ahojec, přikládám 2 fotografie pořízené iPhonem SE. Měl jsem ho přibližně měsíc, ale nakonec jsem se vrátil k Androidu. Kvalita fotoaparátu byla na vysoké úrovni - spokojenost. Přiložené fotografie jsou pouze zmenšeny ve Photoshopu a uloženy do JPEG s kvalitou komprese 10 ze 12.
Přílohy
IMG_0206-zm.jpg
IMG_0197-zm.jpg