Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Autor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Xiaomi MiBand 1S - recenze a fotky

20.úno 2016 01:07

Delší dobu jsem přemýšlel, že vyzkouším fitness náramek. Nakonec jsem si objednal Xiaomi MiBand 1S , který umí krom kroků měřit i srdeční tep. Testoval jsem týden a teď bych se rád s Vámi podělil o své zkušenosti a postřehy.

Obsah balení
Náramek dorazil v poměrně malé papírové krabičce, která na sobě měla pouze drobné logo Xiaomi. Po odklopení víka na mne hned vykoukl kovový měřící modul chytře zasunutý do papírové přepážky. Pod ní už se nacházel zbytek balení: silikonový náramek, návod k použití a USB nabíječka.
Xiaomi-MiBand-1S-baleni.jpg
Vzhled náramku
Chvíli mi trvalo, než jsem měřící modul zasunul do silikonového náramku, šlo to celkem ztuha. Modul na svém místě drží výtečně a nemusíte se obávat toho, že by jste ho ztratili například při sportu a dalších aktivitách. Xiaomi MiBand 1S je příjemný na dotek a na ruce mi nijak nepřekáží. Nevšiml jsem si, že by se mi pod náramkem potila ruka, což bude nejspíše jeho malou šířkou. Pro nabíjení je potřeba modul z náramku vyndat, konektory pro nabíječku jsou ze strany. Design i ergonomie se firmě Xiaomi povedla, není co bych vytknul.
Xiaomi-MiBand-1S.jpg
Funkce a výdrž
Xiaomi MiBand 1S je vlastně obyčejný krokoměr obohacený o měřič srdečního tepu, vibrace a LED diody. Komunikace probíhá skrze Bluetooth 4.0 a telefon si s náramkem rozumí díky aplikaci MiFit přímo od Xiaomi - stahovat lze z Google Play. Náramek umí také vibrovat a blikat třemi diodami. Co vše od něho tedy čekat?
  • meření počtu kroků za den
  • měření kvality a doby spánku
  • měření srdečního tepu
  • notifikace aplikací a hovorů
  • buzení vibracemi
  • inteligentní budík
  • a další...
Xiaomi-MiBand-1S-1.jpg
Výdrž tohoto chytrého náramku je doslova neuvěřitelná. Po týdnu používání mám ještě 69% baterie a to mi přijde, že se mi vibrace skoro nezastaví.

Aplikace MiFit
V aplikaci MiFit se zobrazuje především počet kroků a dosavadní množství spálených kalorií. K dispozici jsou i grafy z předchozích dnů. Pokud máte na ruce MiBand i v noci, měří aplikace kvalitu a délku Vašeho spánku. Chytrý budík funguje na základě monitorování hloubky spánku. Nastavíte si čas, kdy chcete probudit a MiBand začne vibrovat maximálně 30 minut před tímto časem - v době, kdy máte nejslabší spánek.
Screenshot_20160220-011606.png
 
Screenshot_20160220-011444.png
Měření srdečního tepu musíte spustit manuálně, neprobíhá automaticky. V aplikaci MiFit není zatím žádný graf historie tepu, pouze přehled naměřených hodnot s datem a časem.
Screenshot_20160220-011525.png
Také si můžete nastavit celkem 3 aplikace, ze kterých Vám budou chodit notifikace ve formě vibrací do náramku. Já mám nastaveny SMS, Messenger a Hangouts a funguje to parádně.

Pokud máte rádi aplikaci Google Fit, můžete MiBand synchronizovat a užívat si přehledy v material designu.

Co mne vadí - problémy a řešení
Ikdyž jsem s Xiaomi MiBand 1S celkově spokojený, najde se i pár věcí, které se mi nelíbí. Naštěstí jsem vždy našel řešení. Začnu hezky od začátku.

1) Nejde založit Xiaomi účet přímo v aplikaci MiFit
Pro fungování aplikaci MiFit se musíte přihlásit a naměřená data se Vám synchronizují online. To je sice parádní, ale založení účtu Xiaomi přímo skrze aplikaci MiFit nefunguje. Zobrazí se hláška "error 96013". Řešením je založení účtu z počítače nebo přes webový prohlížeč na adrese https://account.xiaomi.com/pass/register

2) MiFit občas nemůže najít náramek
Několikrát se mi stalo, že aplikace MiFit nemohla najít můj chytrý náramek. Obvykle stačilo zapnout a vypnout Bluetooth a restartovat aplikaci. Komu ani toto nezabere, zkuste restartovat telefon.

3) Aplikace MiFit je nepovedená
Zdá se mi, že velice povedený kus hardwaru doslova zabíjí oficiální software, který má své mouchy a aktualizace jsou pomalé. Chybí mi podrobnější grafy aktivit, grafy srdečního tepu a hlavně kontinuální sledování tepu přes den. Nelíbí se mi omezení na pouze 3 aplikace, ze kterých budete dostávat notifikace. Ale i zde pro Vás mám řešení v podobě aplikace Mi Band Tools od českého vývojáře. Její cena je sice 50 Kč, ale stojí to za to.

Závěrem
Pokud přivřu oči nad nedostatečnou oficiální aplikací, je Xiaomi MiBand 1S opravdu povedený chytrý náramek, který dělá přesně to, co má. Jeho nízká cena je naprosto parádní a konkurenční řešení jsou cenově úplně někde jinde. Náramek mohu doporučit.

Další recenze
Pokud uvažujete o koupi chytrého náramku, rozhodně mrkněte na recenzi Xiaomi MiBand 2, stojí to totiž za to.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam