Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
SITMIR
TeleFórák+
Autor
Příspěvky: 1201
Registrován: 22.srp 2012 09:29
Mobil: Samsung Galaxy S6
Bydliště: Česká Metuje
Kontaktovat uživatele:

DEXIM Visible Smart Green Charger

04.úno 2013 09:56

Energeticky úsporná nabíječka Dexim Visible Smart Charger disponuje praktickou funkcí úsporného režimu, který se aktivuje, pokud nenabíjí. Na nízkonapěťovém kabelu s průhlednou bužírkou a elektroluminiscenční technologií vidíte, jak se váš přístroj nabíjí a zároveň díky jeho zhasnutí poznáte, když je nabíjení dokončeno.

Obrázek

Vidíte jak teče proud!
Hlavním důvodem ke koupi nabíječky nebo samotného kabelu je vizuální zpracování nabíjení. Během nabíjení totiž kabel pomocí LED diod svítí tak, že znázorňuje jak ním prochází elektrická energie mířící ze zásuvky do vašeho iPhonu. Tento efekt je naprosto úchvatný a dokážu jej pozorovat desítky minut. Jedná se o perfektní vychytávku, která bude vynikat kdekoli ve vašem pokoji stejně dobře, jako na stole. Kabel svítí okamžitě po připojení nabíjeného přístroje a to hned ve třech různých intenzitách blikání. Podle návodu by měl kabel svítit rychle pomalu a vůbec v závislosti na tom, jak je přístroj nabitý. Pokud je například iPhone nabití v rozmezí mezi 0-65% bliká kabel rychle, od 65% do 99% bliká kabel pomalu a v případě plného nabití přístroje by měl zhasnout. Tento efekt však osobně nepozoruji, naopak kabel bliká stejně rychle, jak aktuálně do telefonu proudí energie a rychlost blikání se tedy střídá v závislosti na aktuální rychlosti nabíjení telefonu.

Může se zdát, že nabíječka Dexim Visible Green Smart Charger má jen jediný cíl, aby nabíjení vypadalo co nejlépe. Tuto funkci plní na jedničku, i když i to má své omezení. Samotná nabíječka je pak energeticky úsporná a nabízí funkci StandBy, do které se automaticky přepíná kdykoli, když nenabíjí. I když necháte v nabíječce iPhone celou noc, jakmile se nabije, přepne se nabíječka do StandBy režimu a dále nespotřebovává žádnou energii. To samozřejmě není nic nového pod sluncem a téměř všechny moderní nabíječky pracují na tomto principu. Samotný kabel je pak nízkonapěťový a efekt nabíjení vzniká pomocí LED diod, které nemají výrazný odběr elektrické energie.
Balení a zpracování
V balení naleznete kromě nabíječky a redukce pro evropské zásuvky také hlavní součást celé vizualizace, tedy nabíjecí kabel Visible Green Cable stažený textilní páskou na suchý zip s logem Dexim. Součástí balení je také nálepka s logem Dexim, katalog produktů, informace o záruce a návod k použití, který sice obsahuje zhruba 826 mutací Japonštiny, ale češtinu budete hledat marně. Základní návod k použití včetně informací o kompatibilitě v naší mateřštině však najdete na balení nabíječky. Celkově je jak kabel tak nabíječka zpracována velmi kvalitně a jedná se o produkt, který svým zpracováním odpovídá tomu, že se jedná o příslušenství pro Apple. Nabíječka Dexim Visible Smart Green Charger je kompatibilní s iPhone 2G, 3G, 3Gs, 4, 4S, iPod touch 4G, 3G, 2G, 1G, iPod nano 5G, 4G, 3G, iPod nano 5G, 4G, 3G, iPod classic 2009, iPad 1. generace, iPad 2. generace. Pokud však použijete kabel samostatně a připojíte jej do USB počítače, samozřejmě můžete s jeho pomocí nabíjet jakýkoli produkt, který má Dock konektor. Kabel je tedy samozřejmě možné používat s jakýmkoli USB portem, aniž byste přišli o žádaný efekt. Možná vás stejně jako mě překvapí, že celý dock jack nezasunete do telefonu stejně jako u běžného kabelu od Applu, to je však naopak velmi žádané, jelikož nemusíte sundávat ani pouzdra a kryty, které zakrývají celý prostor okolo jack konektoru.
Za krásu se platí
Jak jsme si již zvykli, za každé vylepšení se platí nějaká ta daň v případě Dexim Visible Green Smart Charger je to daň v podobě velikosti. Samotná nabíječka má tvar krychle, která je samozřejmě větší než klasická nabíječka od Applu. V případě kabelu je pak potřeba počítat nejen s větším Dock konektorem, který je mohutnější než v případě kabelu od Applu, ale také s pevnou koncovkou kabelu u USB, která je velká zhruba jako běžný USB klíč. Samotný kabel je pak zhruba dvakrát tlustější než běžný kabel od Applu. Bohužel kabel na přímém slunečním světle ztrácí na efektu a blikání diod není téměř vůbec viditelné. V závislosti na tom, jak výrazné je okolní světla je také výrazný kabel. Nejlépe si efekt vychutnáte samozřejmě v noci, naopak v prosvětlené kanceláři jej není možné téměř vůbec pozorovat.
http://www.alza.cz/dexim-visible-smart-green-charger-d275479.htm
[color=#FF0000]Samsung Galaxy S6[/color]
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam