Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
vlazy
Nováček
Autor
Příspěvky: 4
Registrován: 12.zář 2017 14:34
Kontaktovat uživatele:

Výběr nového mobilu

12.zář 2017 16:16

Už delší dobu pozorují, že mi můj 5 a půl roku starý mobil tak trochu pomalu dosluhuje. Je pomalejší, baterka už nevydrží tolik co kdysi, trochu problém s USB konektorem, trochu problémy s WiFi a s přehráváním videa atp.. Snažit se to opravovat a investovat do toho nějaké peníze by už asi nemělo příliš velký smysl a proto zvažují koupit něco novějšího a lepšího. Nepotřebují nějaký super mobil. Moje představa a požadavky by byly:
  • Cena asi do 3600 Kč, ale čím méně tím lépe.
  • Diplej maximálně do 5"
  • Paměť 32 GB nebo více.
  • Slot pro paměťovou kartu.
  • Pokud možno dobrá baterie s co největší vydrží.
  • Pokud možno dobrý fotoaparát s přísvětlovací diodou.
  • Pokud možno dobrá viditelnost displeje venku.
  • Pokud možno co nejvíc odolný displej proti poškrábaní nebo rozbití.
  • Dobře funkční WiFi.
  • Možnost použití i pro VoIP, třeba s použitím nějaké VoIP aplikace.
  • Bylo by dobré kdyby uměl nahrávat záznam zvuku a případně i hovorů.
  • OS asi Android a pokud možno co nejnovější verze.
[justify]Jinak v mobilu nepotřebuji mít:[/justify]
  • NFC
  • LTE
  • HDMI
  • Snímač otisků prstů.
  • FM rádio, ale pokud bude nebude na škodu.
  • Infraport, ale pokud bude nebude na škodu.
  • Dual SIM
Jsem si vědom, že mobil který by splňoval všechny moje požadavky se asi těžko dá najít a tak jsem připravený i na nějaké drobné kompromisy a ústupky.
Našel jsem Xiaomi Redmi 4X který by asi docela dobře splňoval moje požadavky. Za cenu jakou se prodává by to mohl být docela dobrý mobil. Trochu se mi na něm ale nelíbí, že fotoaparát údajně podle některých recenzi trochu hůře fotí při slabším osvětleni a nemá stabilizaci obrazu, ale fotky snad nebudou katastrofální. Také se mi trochu nelíbí to, že má nevyndávací baterku. Nejde mi ani tak o to, že bych tu baterku chtěl mít možnost do budoucna v případě potřeby si vyměnit za novou. To by snad udělali v každém servisu. Spíše mi jde o to, že pokud mobil přestane fungovat a nereaguje na nic tak mám zkušenost z jiných mobilů, že v takových případech pomáhalo mobil oživit vyndáním baterky a znova ji zasunutím do mobilu což v případě nevyndávací baterky bohužel asi nepůjde. Jaký máte kdo názor na tento mobil a co jiného by jste mi ještě mohli poradit?
Ten Xiaomi Redmi 4X mne docela dost láká ke koupi, ale trochu mne štve to, že než jsem se ke koupi rozhoupal tak minulý týden téměř ve všech obchodech kde ho prodávají šla cena více či méně nahoru.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
renek11
TeleFórák
Příspěvky: 231
Registrován: 28.zář 2012 09:30
Mobil: Galaxy Note 8 Black N950F

Re: Výběr nového mobilu

12.zář 2017 18:55

Myslím, že tvůj výběr za tu cenu je to nejlepší na trhu. Já kupoval loni redmi 3S a syn si ho nemůže vynachválit. Za tu dobu, žádný zásek, dobře fotí neskutečně vydrží dlouho nabitý a na to, že ho syn nedá z ruky vypadá furt perfektně.
Za mě je to dobrá značka.
Samsung Galaxy Note 4 Black N910C
 
vlazy
Nováček
Autor
Příspěvky: 4
Registrován: 12.zář 2017 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr nového mobilu

12.zář 2017 21:28

Taký si myslím, že ten Xiaomi Redmi 4X je za tu cenu kterou jsem si stanovil asi to nejlepší na Českém trhu. Příliš se v mobilech nevyznám a nemám dostatečný přehled jaká je nabídka mobilů a tak zkouším se zeptat jestli náhodou někdo neví i o něčem jiném stejně dobrým nebo podobným co by přiblížně splňovalo moje požadavky.
 
BrnoTomas
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 01.říj 2017 14:35

Re: Výběr nového mobilu

01.říj 2017 14:41

Ahoj,
další alternativou levnější je Redmi 4A nebo Doogee X5, oba jsem měl možnost shlédnout a jsou přijatelné. Sice kromě chodu systému to nebude na nic moc víc, ale to tak je samozřejmě u všech mobilů okolo 3 k :).
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
vlazy
Nováček
Autor
Příspěvky: 4
Registrován: 12.zář 2017 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr nového mobilu

01.říj 2017 18:52

Tak nakonec jsem koupil ten Xiaomi Redmi 4X a nyní se s ním seznamují a trápím se s různým nastavením tak aby mi to co nejvíce vyhovovalo.