Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
mickiel
Nováček
Autor
Příspěvky: 4
Registrován: 27.črc 2016 13:04

mobil do 12000, náhrada za Z1

27.črc 2016 13:06

Zdravím a rovnou říkám, že tuto žádost o radu dávám na více fór formou copy-paste, prostě abych zasáhl více rádců :-)

Mám svoji Z1, které vypršela záruka, ještě v záruce mi na poslední chvíli vyměnili vibrační motorek a zapínací tlačítko. Jinak šlape krásně. Mám na ní ale kupce a postupně jsem se rozhoupal k tomu, že pořídím nový telefon.
     Chci koupit telefon na delší dobu, tak by měl býti dobře "futureproof", neboli aby nezestárnul hlavně po stránce železa, morální zastarání je mi u zadku :-)

  Rozpočet mám - no, nechce se mi, jako každému, vyhazovat peníze. Když se to vejde do 8000, bude to skvělé, ale pokud by to mělo smysl, jsem ochoten dát třeba 12000 (což se mi teda moc nechce, ale budiž) :-)

    Maximální rozpočet: 12000
    Místo nákupu: preferuji ČR, ale nebráním se v krajním případě webu výrobce, popř. prověřený eshop zahraniční
    Předpokládané využití zařízení: práce, multitasking
    Požadavek na značku: tradiční značka výhodou :-)
    Vlastnosti displeje: 5.5" a výš, ve vyjímečných případech trochu  méně (prostě více, než 5"), ale od displeje čekám vysokou kvalitu
    Rozlišení:  z osobních důvodů bych nejraději Full-HD, ale když to jinak nepůjde, vezmu i vyšší :-)
    Výkon: co nejvyšší
    Procesor - výkonově ASPOŇ Snapdragon 650/652 a výš, určitě ne Snapdragon 61x a níž / nebo výkonové paralely od Kirin, Exynos, Intel a MTK...
    ...prostě spíš přebytek výkonu, než jeho rovnováha, či nedostatek
    Interní paměť: 16GB+karta, nebo min. 32GB bez karty
   RAM - tady je absolutní minimum 3GB, spíše bych rád 4GB, popř. více. pokudmožno rychlou PDDR4
    Slot pro paměťovou kartu: nerozhoduje
    Audio: nerozhoduje
    Komunikace: všechna časká LTE.
    Fotoaparát: nerozhoduje
    Odolnost telefonu: výhodou
    Senzory: chci kompas.  
    Baterie - no, asi je mi to jedno. Pokud bude ostatní (displej, výkon a odladěnost OS) špičkové.

   NÁROČNÉ HRY NEHRAJU (když, tak Angry Birds a tetris, nebo šachy :-) ).

    Ostatní požadavky: ... takže chci pokudmožno špičkovej mobil, vysoký výkon a špičkový displej, na druhou stranu ale nezáleží tak moc na baterii a foťáku. Požaduji bleskové reakce a mocný multitasking. Chytré funkce vítány (druhý displej na notifikace, otevření poklepáním, prostě vychytávky, co usnadní ovládání vítány).

... z dosavadního bádání mi zatím pod křídly výběru uvízly:

- LG V10 - ta myšlenka druhého displeje se mi moc líbí. Je mi to celé sympatické.
- One Plus 3 - vypadá to, že zatím se vychytávají počáteční mouchy, jinak to bude asi hodně dobrý foun. Třeba se mi líbí možnost upravit agresivitu multitaskingu pouhým přepsáním hodnoty v texťáku), na druhou stranu dost kusů trpí zelenými šmouhami na displeji...
- Samsung Galaxy S6 - ještě to zdaleka není staré železo a cena už není brutální...
- Samsung Galaxy S7 - no nevím. Ta už je drahá a dá mi tolik navíc?
- Sony Z5, - mám Z1, tak by to asi mělo smysl, ale cena je u Sony trochu přestřelená, asi hned po HTC, navíc Sonky se přehřívají, i když některé už ne moc,   ale mám je jako rád :-) :-)
- LG G4 (není už starý?) a LG G5 - to asi není terno, nevím vůbec, co si o něm myslet
- Nějaké ty Huaweie (mate S, P8/9)? Nevím...
- některý z Nexusů?

... upřímně? Klidně bych zase vzal Xperii, ale zdá se mi, že konkurence ty roky vůbec nespala  :D

.. jde mi taky o to, že prý i některé výkonné mobily se dovedou sekat při špatné optimalizaci OS od výrobce. Já chci např. pracovat na něčem v prohlížeči, odskočit si do SMS, pak přepnout na foťák, udělat momentku, pak mi někdo zavolá a pod tím jede navigace, ale mobil neodmlouvá a přepíná všechno hnedka, bez odkladů... chápeme se ?  :DD  Jako moje Z1 toto tak tak zvládala, ale vím, že už existují mobily, které toto dělají mockrát lépe a s lepším displejem, procesorem, RAMkou a tak dále...

... nebo mám počkat na některé Motoroly, Nokia prý taky chystá... nevím. Děkuji za komentáře a omlouvám se za délku textu.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: mobil do 12000, náhrada za Z1

31.črc 2016 15:50

A co zkusit Nexus 5X nebo 6P? Dále bych se nebál špičkových Huawei a Xiaomi (ikdyž nevím, jestli tam mají něco, co splní tvé požadavky). Můj další telefon bude stoprocentně Nexus 5X nebo 6P a proto je i doporučuji...
 
mickiel
Nováček
Autor
Příspěvky: 4
Registrován: 27.črc 2016 13:04

Re: mobil do 12000, náhrada za Z1

03.srp 2016 23:38

Nexusy jsou dobré, ne že ne... moentálně mám ale takovéto myšlení:

- V10 asi ne - bral bych nástupce V20, pokud by měl výbavu, o které se mluví... ale ještě nebyl ani představen a čekat nebudu a bude dost drahý...
- to, co odhalili o Galaxy Note 7, z něj dělá adepta č.1 pro mě, až na malý háček - bude za cenu, kterou za mobil nedám ani náhodou.
- takže mi zbývají tři: OnePlus 3, Galaxy S7 a Huawei Mate 8. Jsou každý úplně jiný, to jo. U S7 je to tak, že je tak dobrá, že jí odpustím menší displej. Mate 8 se mi naopak zamlouvá tím displejem, respektive poměru mezi velikostí těla a displeje... no a OnePlus 3 je prostě nejlépe vybaven do budoucna... bude to těžké, ale furt to nechávám zrát...
 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: mobil do 12000, náhrada za Z1

03.srp 2016 23:48

Z těch telefonů, které jsi vypsal bych bezesporu šel do OnePlus 3 ... Tato značka mne nějakým způsobem přitahuje a dělají opravdu povedené telefony. OnePlus jsem měl také v hledáčku. Samsung bych nebral díky ceně... Ostatní značky nabídnou lepší výbavu za stejnou cenu.
 
mickiel
Nováček
Autor
Příspěvky: 4
Registrován: 27.črc 2016 13:04

Re: mobil do 12000, náhrada za Z1

06.srp 2016 13:33

Teď jsem dostal nabídku na OnePlus 3 za myslím výbornou cenu, ještě ji nebudu říkat, abych nezakřik, v pondělí se na něj jedu podívat a uvidím. Pokud by to vyšlo, mám vyřešeno, pokud ne, asi bych vzal tu S7, ale nechávám ještě vrátka...
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
mickiel
Nováček
Autor
Příspěvky: 4
Registrován: 27.črc 2016 13:04

Re: mobil do 12000, náhrada za Z1

09.srp 2016 18:02

Takže děkuji za rady.

     Původně jsem chtěl V10, ale to jsem si rozmyslel, pak jsem byl už skoro majitel S7, ale přišel inzerát na OnePlus 3 za 8000, který je úplně nový. Takže to rozhodlo. Jsem po přechodu z Xperie Z1 nadšenej. Jediné, kde byla Xperia prostě napřed, byla voděodolnost, nemusel jsem se bát volat v dešti a tak dále. Na druhou stranu Xperia mi přes dva roky sloužila bez zaváhání, jen někdy člověk muse odpustit, že se trochu více hřála.
     OnePlus 3 je opravdu už zase jinde. Myslel jsem, že Z1 je rychlý telefon. V porovnání s bleskovým OnePlus 3 je ale zub času prostě vidět. Xpera díky, OnePlus vítej.