Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
IB4WP
Nováček
Autor
Příspěvky: 9
Registrován: 24.bře 2016 17:37

Nejlepší telefon do pěti tisíc

24.bře 2016 17:43

Úvod: Před pěti lety jsem si koupil u O2 svůj první smartphone HTC EVO 3D. Po nějaké době se mi stal "bug," který mi znemožňoval, po zadání hesla, odemknout telefon (loop). Dal jsem jej na reklamaci. Vynikající - vyměnili mi displej, kryt a další opravy, přitom závada byla softwarová. Po asi třech letech bezproblémového používání začal občas blbnout mikrofon během hovoru, proto jsem se rohodl, že je čas na "upgrade." Po důkladném výběru jsem zakoupil LG u Mobilní pohotovosti. Jinde byla cena až téměř o tísicikorunu levnější, oni mě však ujišťovali, že jsou certifikovaní výrobci a mají autorizované servisy na záruky, že kdybych to chtěl po těch levnějších prodejcích, že si to dělají "na koleně." Zakoupil jsem tedy. Po nějaké době začal telefon blbnout. Dal jsem jej tedy na reklamaci. Výsledek? Oxidace, cena opravy vyšší než cena nového telefonu. Na otázku, jestli se mám odvolat, řekli, že zkusit to klidně můžu, ale nemám šanci. No nedopadl jsem zkrátka dobře. Hledám si teď nový telefon a rád bych, abyste mi poradili co. Jaký telefon koupit? Kde? Mám se spolehnout na ověřeného prodejce HTC - nebo dát přednost novým značkám jako Xiaomi? Mám si koupit telefon i s pojištěním, nebo to považujete za zbytečnost, a pokud ano, tak jaké? Děkuji moc předem za všechny rady.

Maximální rozpočet: 5000 Kč.

Místo nákupu: ČR.

Předpokládané využití zařízení: Multitasking (emaily, messengery, prohlížeč...), hry, Internet, nějaké ty fotky...

Požadavek na značku: Není.

Mnou navrhované modely: nerozhoduje

Vlastnosti displeje: Nerozhoduje, ale nevadí mi, když je telefon větší.

Výkon: Co nejvyšší :lol:

Interní paměť: Nerozhoduje.

Slot pro paměťovou kartu: Ano.

Audio: Vstup na sluchátka.

Komunikace: Mohlo by být přítomno LTE.

Fotoaparát: Nerozhoduje.

Odolnost telefonu: Nerozhoduje, ale za vodotěsnost bych se nezlobil.

Senzory: Nerozhoduje.

Mnou navrhované modely: Elephone P8000, ten se mi líbí asi nejvíce, jen nevím, jak je to s reklamacemi, jestli není více poruchový, když je z Číny (ano, vím, že i ty normální telefony se dělají z Číny) a jestli ho mám koupit přes obchod, kde stojí 4900 Kč a nebo si ho mám raději z Číny objednat sám, ale nevím, jak se to pak s následnou kompatibilitou sítě a nikdy jsem to nedělal. Dále zvažuji Huawei P8 Lite, to je s Elephone největší favorit. Jinak mne zaujaly i tyto telefony: Xiaomi Redmi 3, Kazam Tornado 348, Xiaomi Redmi Note 2, Lenovo P70, Asus Zenfone 5, HTC One M7.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší telefon do pěti tisíc

29.bře 2016 15:36

Elephone P8000 se mi líbí výbavou a Xiaomi Redmi 3 zase svým designem. Navíc u Xiaomi vím, že dělají opravdu dobré telefony - pěkně zpracované, dobře odladěné a cenově dostupné. Mnoho kamarádů si na tuhle značku nedá dopustit. Za mne Xiaomi, ikdyž je P8000 výkonnější.
 
IB4WP
Nováček
Autor
Příspěvky: 9
Registrován: 24.bře 2016 17:37

Re: Nejlepší telefon do pěti tisíc

14.dub 2016 21:14

Hodně jsem nad tím přemýšlel a díval jsem se. Je pro mě důležitá bezproblémová reklamace a servis, proto raději do telefonu přímo z Číny (Elephone atd.) nejdu. P8 lite nechci z důvodu nepodpory her (chybí nějaké knihovny). Líbil se mi Lenovo Vibe P1m, ale pak jsem zjistil, že Lenovo má servis Arvato - má strašné recenze asi jako Britex, který používá LG. Skvělý servis je VSP - Data, na něj je spoustu chvály. Díval jsem se, že Meizu tam má oficiální servis. Líbí se mi moc model Meizu M2 Note. A teď co vy na to? Kde ho koupit (v kterém obchodě), aby to byla nějaká ta česká distribuce a ne ta pro zahraniční trh - nebo to je jedno? (Abych měl záruku.)
 
IB4WP
Nováček
Autor
Příspěvky: 9
Registrován: 24.bře 2016 17:37

Re: Nejlepší telefon do pěti tisíc

16.dub 2016 14:51

Teď jsem se díval a měl by vyjít Meizu M3 Note - co říkáte, vyplatí se počkat?
 
Uživatelský avatar
egee
Moderátor
Příspěvky: 1370
Registrován: 29.črc 2012 11:14
Mobil: MI Note 10 pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší telefon do pěti tisíc

16.dub 2016 15:44

Já bych to napsal takto - když se podíváš na moji historii - historii mobilů co jsem měl  tak k tomu dodám NIKDY jsem neměl telefon v servisu - kupoval jsem vždy českou distribuci někdy i z druhé ruky ale s doklady. 

A pokud člověk má stále na něco čekat tak vlastně nemá nic.
http://www.gearbest.com/meizu-m3-note-_gear/
http://meizu.heureka.cz/mobilni-telefon ... ext%20link
Za 5.500 seženeš i starší LG3  ...   
příklad:

http://www.sbazar.cz/wam/detail/1639591 ... anium-foto
Motorola TX770, Dancall HP2711, Nokia 5110, Bosch 608, Siemens s6,Siemens s10, Siemens s10 active,Nokia 3210,Nokia 6210, Nokia 6230, Nokia N82,Nokia N70,Nokia N97, Nokia N8,Samsung S3, Samsung Galaxy S4 i9505 černý, Tab S 10.5 LTE Titanium Bronze (SM-T805)+LG3 32GB,Samsung s6 edge plus 64 GB, chytré hodinky Samsung Gear S3 Frontier, Xiaomi Mi Max 2 64 GB,Redmi note 8 pro, Mi Note 10 pro
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
IB4WP
Nováček
Autor
Příspěvky: 9
Registrován: 24.bře 2016 17:37

Re: Nejlepší telefon do pěti tisíc

16.dub 2016 15:55

Aha, tak to ne :-) Sedm tisíc je moc, v Číně se prodává za 3600, ale já chci českou distribuci. Co dodat? Měl jsi štěstí? Jinak hezká historie, už dříve jsem se na ni díval :) Ty bys šel do toho Meizu M2 Note?