Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
veruska388
Nováček
Autor
Příspěvky: 5
Registrován: 09.úno 2016 14:04

Nokia Lumia nebo?

09.úno 2016 14:05

Dobrý den,děkuji .Omlouvám se, se že ruším. Chtěla bych poradit ohledně nákupu telefon přemýšlím nad HUawei Y 6, Lenovo A 6000 dual a microsoft Lumia 640. První jsem byla rozhodnuta pro Lumia 640 , ale chtěla jsem dual, pak mě prodavající řekl, že pokud není pro mě dual tak důležitý, že mám jít do typu lumia 640 lte, a potom mi poradil , že mam jít do telefonu Huawey Y 6 nebo Lenovo A6000, které mají obojí dual i lte. Klidně mě můžete poradit v cenové nabídce i jiný. Děkuji
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
jackie007
Profík
Příspěvky: 104
Registrován: 01.črc 2012 01:29
Mobil: Lumia 640
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia nebo?

11.úno 2016 14:04

Klíčové je, který operační systém ti vyhovuje více. Rozhoduješ se nejen mezi různými značkami, ale také mezi Androidem a Windows Phone - a to je klíčový rozdíl. Windows Phone je dobrý systém a v případě Lumie 640 tě navíc čeká aktualizace na WP 10, což bude naprostá paráda. Jinak z těch 2 telefonů s Androidem bych já osobně zvolil spíše Lenovo, které má o trošku lepší procesor, baterii a celkově na mne působí lepším dojmem.

Výhody Androidu
  • Více aplikací a her v Google Play
  • Větší možnosti přizpůsobení všeho dle tvých požadavků
Nevýhody Androidu
  • Je náročnější na výbavu telefonu
  • Větší množství malware a podobného balastu
  • Pokud se o Android nebudeš starat, za chvíli se ti zahltí a zpomalí se
Výhody Windows Phone
  • Plynulý chod a menší nároky na výbavu telefonu
  • Jednotnější vzhled prostředí i aplikací (subjektivní)
  • Nemusíš řešit proč něco nefunguje - většinou prostě funguje
  • Dlaždice s notifikacemi - parádní věc
Nevýhody Windows Phone
  • Mnohem méně aplikací a her ve Storu
  • Pomalejší aktualizace
  • Menší možnosti vlastních úprav
Já sám vlastním Lumii 640 a jsem s ní spokojený - designově se mi velice líbí, je rychlá a jednoduchá na ovládání. Vadí mne ale žalostný výběr aplikací. Mám rád Google Fotky, Keep a další aplikace, které prostě pro WP neexistují - musím to řešit přes webové rozhraní, což není tak pohodlné, jako mít speciální aplikaci, na kterou jen klepnu a jsem tam, kde chci být. Dále píšeš o LTE, které je pro tebe nejspíše důležité. Mne osobně ve většině případů stačí H+, které je dostatečně rychlé na cokoliv od přehrávání videí po stahování aplikací. LTE je rozhodně někde jindě, ale i tak mi nikdy nevadilo ani H+.
 
veruska388
Nováček
Autor
Příspěvky: 5
Registrován: 09.úno 2016 14:04

Re: Nokia Lumia nebo?

11.úno 2016 14:13

já právě nevím nemělaj sem dřív ani jeden operační systém ani druhý..není pro mě důležitý lte..ale nebudu si za rok kupovat novy telefon nebo za dva kdy budou vsechny telefony s lte a ja ho nebudu mit.:( 
 
Uživatelský avatar
jackie007
Profík
Příspěvky: 104
Registrován: 01.črc 2012 01:29
Mobil: Lumia 640
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia nebo?

11.úno 2016 14:25

Bude nejlepší, když si zajdeš do nějaké prodejny, kde si budeš moci telefony vyzkoušet. Většina operátorů má na prodejnách pár funkčních mobilů, kde si budeš moci vše sama osahat aniž by ti do toho někdo mluvil. Co vše od telefonu očekáváš?
 
veruska388
Nováček
Autor
Příspěvky: 5
Registrován: 09.úno 2016 14:04

Re: Nokia Lumia nebo?

11.úno 2016 14:30

ja nevim dual , dobry ftoak , vydrž baterie a možná to lte ..když už o něm mluví ostatníá 
 
Uživatelský avatar
jackie007
Profík
Příspěvky: 104
Registrován: 01.črc 2012 01:29
Mobil: Lumia 640
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia nebo?

11.úno 2016 14:57

Šel bych do té Lumie 640. Má kvalitnější fotoaparát - lepší barevné podání a detaily, bude rychlá i po půl roce používání a baterii má také lepší. Jen se musíš rozhodnout, jestli chceš LTE a nebo dual SIM. Lumia 640 se totiž vyrábí buď právě jako dual sim (bez LTE) a nebo jako single SIM s LTE. Mohu ti ale potvrdit, že na běžné věci opravdu bohatě stačí H+, které je dnes téměř všude. Jak už jsem psal, LTE je opravdu rychlejší, ale využiješ to v mobilním telefonu, pokud i H+ funguje velice rychle? Masivní reklamní kampaně operátorů cpou dnes slůvko LTE všude a potom si lidi myslí, že je to naprostá nutnost. Není.
 
veruska388
Nováček
Autor
Příspěvky: 5
Registrován: 09.úno 2016 14:04

Re: Nokia Lumia nebo?

11.úno 2016 15:00

Dobře a nějaký jiný typ třeba kromě těchto třech tipů ať můžu porovnat mezi Nokií a mezi něčím jiným.
Prostě bych chtěla telefon do 5000 Kč
Děkuji
 
Uživatelský avatar
jackie007
Profík
Příspěvky: 104
Registrován: 01.črc 2012 01:29
Mobil: Lumia 640
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia nebo?

11.úno 2016 15:09

Pokud ti nevadí úhlopříčka displeje 5,5 palců, zkus kouknout na Xiaomi Redmi Note 2 (cca 3800 Kč) a nebo Xiaomi Redmi Note 3 (cca 5000 Kč). Za tuhle cenu dostaneš parádní telefony. Značka Xiaomi je sice "Čína", ale expandovala po celém světě hlavně díky výborné kvalitě a bezkonkurenční ceně. Můžeš jí věřit :)
 
veruska388
Nováček
Autor
Příspěvky: 5
Registrován: 09.úno 2016 14:04

Re: Nokia Lumia nebo?

11.úno 2016 15:11

a ta lumia ma dobrý fotoaparát? atd..
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
jackie007
Profík
Příspěvky: 104
Registrován: 01.črc 2012 01:29
Mobil: Lumia 640
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia nebo?

11.úno 2016 15:14

Lumia je na tom s fotoaparátem opravdu dobře. Za tu cenu se mi fotky líbí. Samozřejmě... Pokud budeš porovnávat s telefony za 8000 - 10 000 Kč, bude Lumie zaostávat. Xiaomi Redmi Note 2 i 3 mají ale také moc pěkné fotoaparáty.