Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
jackie007
Profík
Autor
Příspěvky: 104
Registrován: 01.črc 2012 01:29
Mobil: Lumia 640
Bydliště: Praha

Můj názor na Galaxy S6

23.kvě 2015 18:17

Ahoj po delší době, nedávno se mi do ruky dostal Samsung Galaxy S6, tak se s Vámi rád podělím o své dojmy a zkušenosti. Dalo by se říci, že Vám na telefon udělám takovou menší recenzi :)
s6_black@2x.png
Samsung Galaxy S6
Držení v ruce
Začnu vzhledem. Galaxy S6 je na můj vkus poměrně velký, ale perfektně padne do ruky. Na ovládání v jedné ruce to ale nebude. Zpracování je na jedničku, nic nevrže a kovový rámeček kolem dodává nádech luxusu.

Design
Designově se jedná doslova o umělecké dílo, celý telefon je opravdu promakaný do sebemenšího detailu. Zadní strana telefonu je z tvrzeného skla, na kterém se drží otisky prstů, ale za tu parádu to stojí. Jedná se o první Samsung, který si na luxus jen nehraje. Galaxy S6 je opravdu komplet z prémiových materiálů - konečně.

Rychlost
Nesetkal jsem se s nějakým zamrznutím a nebo pomalostí systému. Zkoušel jsem i náročné 3D hry, které běžely krásně plynule. Ještě aby ne, v telefonu tepe osmijádrový procesor Exynos a 3 GB RAM. V Antutu benchmarku dosahuje Galaxy S6 přes 60 000 bodů, což potvrzuje, že výkonu je více než dost. Na nic nemusím čekat, vše se spouští doslova po tapnutí na display.

Display
Tento telefon má display s rozlišením QuadHD (2 560 x 1 440 px) a úhlopříčkou 5,1 palců. Jemnost 577 PPI je neskutečná, nedovedu rozeznat jednotlivé pixely. Čitelnost na přímém sluníčku jsem zatím moc netestoval, ale pod mrakem jsem si nemohl na nic stěžovat. Barevnost je poměrně přirozená, ikdyž je v telefonu Super AMOLED panel, barvy nejsou tak přebarvené, jako tomu bylo u minulých modelů. Mne osobně toto vyhovuje více, mám rád realitu a ne omalovánky.

Softwarová výbava
V telefonu je nainstalovaný Android 5.0 s grafickou nadstavbou TouchWiz, která celý systém překopává skoro k nepoznání + do něho zahrnuje další užitečné funkce. Překvapilo mne, že se Samsung nechal inspirovat Googlem a snaží se poměrně často používat prvky z material designu (kulatá tlačítka pro nové zprávy atd..). Svižnost je parádní, Samsung předvedl, že umí svůj software vyladit na maximum.

Fotoaparát
Tady mne Samsung Galaxy S6 opět nezklamal. Fotoaparát má rozlišení 16 mpix a díky kvalitní optice s optickou stabilizací a světelností F/1,9 jsou pořízené fotky opravdu kvalitní. Telefon umí natáčet i slow motion videa, která se mi šíleně líbí. Přední kamerka nabízí 5 mpix a stejnou světelnost, jako má fotoaparát vzadu. Selfíčka nejsou nic pro mne, tak kamerku moc nevyužiji.

Závěrem
Samsung Galaxy S6 se doopravdy povedl a nabízí toho opravdu dost - byť za celkem vysokou cenu. Líbí se mi i podpora rychlonabíjení, která se v dnešní době hodí. Čtečka otisků prstů funguje už při pouhém dotyku na home tlačítko, což je také krok kupředu. Galaxy S6 bych doporučil všem, kteří hledají opravdu maximální kvalitu, výkon a potrpí si na fotoaparátu, který už dovede pořizovat kvalitní fotky.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
SITMIR
TeleFórák+
Příspěvky: 1201
Registrován: 22.srp 2012 09:29
Mobil: Samsung Galaxy S6
Bydliště: Česká Metuje
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj názor na Galaxy S6

24.kvě 2015 12:12

Všechno fajn ale za ten balík to opravdu nestojí. To je rozumnější si koupit dobrej počítač.
[color=#FF0000]Samsung Galaxy S6[/color]
 
jindrakuba
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 06.dub 2015 20:47

Re: Můj názor na Galaxy S6

24.kvě 2015 17:39

Dneska se dá sehnat i za 14300 Kč, což je pořád moc, ale o mnoho lepší než oficiálně od Samsungu za 20 000 ... I tak je to ale dost peněz za telefon.
 
sateza
Pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 23.říj 2014 16:48

Re: Můj názor na Galaxy S6

25.kvě 2015 20:02

Jackie007:

Nezlob se na ted na me, ale krome snad dvou trech vet je ta tva recenze vlastne o nicem a vypada jako na komercnich servrech, ktere mobily prodavaji. Pro me teda tato recenze o nicem. Ale je to pouze muj subjektivni nazor.
 
Uživatelský avatar
jackie007
Profík
Autor
Příspěvky: 104
Registrován: 01.črc 2012 01:29
Mobil: Lumia 640
Bydliště: Praha

Re: Můj názor na Galaxy S6

25.kvě 2015 21:47

Díky za reakci. Inu snažil jsem se to napsat tak nějak jak to píšou jinde + jsem to nechtěl pojmout až tak obsáhle. Telefon mne nadchl, tak jsem se chtěl podělit aspoň o pár prvních dojmů.

Je něco, co by tě konkrétně zajímalo, pokud to v mé "recenzičce" chybí?

Taky jsem chtěl trošku nakopnout toto fórum a zase občas přispět a ne jen odkazovat. Kdyby sem každý napsal něco o svém telefonu - třeba i tak krátce jako já, hned by to tu začalo více žít :) Ale to už zase nepatří sem do tohoto vlákna.
 
sateza
Pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 23.říj 2014 16:48

Re: Můj názor na Galaxy S6

27.kvě 2015 13:38

Tak samozřejmě já tě za to nijak neodsuzuju. Jistě jsi to dělal v tom nejlepším zájmu a třeba t někomu může pomoci se rozhodnout. Ale vlastně tam jen píšeš, že je rychlý, že dobře fotí a že se dobře drží v ruce.
A jak už bylo zmíněno, tak mobil za 20.000, kdyby tyto parametry neměl, tak by jej snad nikdo nekoupil a myslím si, že v dnešní době si jej za ty prychy může dovolit jen ten, kdo jej veme na firmu, nebo ten, kdo jej z firmy dostane a nebo ten, kdo vydělává takové peníze, že mu to je jedno.
Já bych dnes za mobil určitě nedal víc jak 5.000 a kdo má rodinu a nevydělává 70.000 měsíčně, tak mi dá asi za pravdu. Já třeba svou S4 koupil od známého za 2.000, protože jsem mu vypomohl s něčím u baráku a on dostal z firmy iPhone 6 zadarmo, takže asi tak. Ale abych se vrátil k recenzi, tak mě osobně by třeba více zajímal třeba fix na gps, jak jede samotná navigace, zda ho máš třeba rootly a nebo by mě spíš zajímaly zápory, protože jak jsem opět psal výše, za ty peníze by měl mít jen klady! :-)
 
Uživatelský avatar
Hennry
TeleFórák+
Příspěvky: 1029
Registrován: 25.zář 2012 19:50
Mobil: Samsung Galaxy S7/S7 EDGE
Bydliště: Liberec - okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj názor na Galaxy S6

14.pro 2015 08:45

Po týdnu zkušeností je zlo baterie. Když na mobilu je potřeba něco udělat, vystavit aukce, inzeráty či upravovat dokumety tak baterie za 4h ko. Až velice kluzký povrch dává pocit že mobil upadne z ruky, není moc příjemné. Ještě podotknu že se procesor má snahu zahřívat. Jinak samé plusy. Přemýšlím, že ho vrátím a vemu si Note 4.
Tak asi tak.
Galaxy S7E blue
 
Uživatelský avatar
peefo
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 04.lis 2015 20:52
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod

Re: Můj názor na Galaxy S6

15.pro 2015 22:38

Ty 4 hodiny jsou dost divné. Neběží ti něco na pozadí? 4 hodiny by měl telefon vydržet i kdyby jsi na něm hrál hry v kuse... To co píšeš jsou jen takové "web" záležitosti.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
Hennry
TeleFórák+
Příspěvky: 1029
Registrován: 25.zář 2012 19:50
Mobil: Samsung Galaxy S7/S7 EDGE
Bydliště: Liberec - okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj názor na Galaxy S6

16.pro 2015 15:17

No tak to skus a uvidíš... dělej na něm 4 hodiny dokumenty( uprava textu, překlady atd..) sem tam hovor sms. Samo když mobil skoro nepoužívám tak večer mám ještě 30%... Jako třeba dnes. Od rana od 6:00 hod mam ještě 64% ale to sem se na něj párkrát kouknul a napsal pár emailů a 10min hovoru+viber. vše zaplé. Neříkám že je to až taková tragédie ale není to každopádně s výdrží krok vpřed. Ale nevyměním ho už.
Galaxy S7E blue