Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Skejt
Nováček
Autor
Příspěvky: 2
Registrován: 11.bře 2014 13:43

Zařízení nelze rozpoznat (po připojení USB k PC)

11.bře 2014 13:45

Když připojím Samsung SII PLUS (android 4.2.2.) k počítači (Windows Vista), systém napíše, že zařízení nelze rozpoznat a telefon se nepřipojí. V telefonu nevyskočí ta nabídka týkající se typu připojení nebo cokoliv jiného...pouze se začne nabíjet ... Ve správci zařízení se telefon hlásí jako "neznámé zařízení" a to jen v případě že mobil restartuji když je připojen kabelem.. Dříve vše normálně fungovalo a telefon jsem mohl spravovat window to window, mám pocit, že to přestalo fungovat jen tak, z ničeho nic.... přítelkyně má S Trend a ten normálně funguje dál a vyskočí mi jako další disk takže se obávám že to nebude ovladači v PC ale něco přímo v mém telefonu ... s Androidem 4.2.2 nemám nikde v nastavení nic co se týče velkokapacitního připojení nebo USB (teda aspoň jsem to nenašel) cobych mohl změnit. Jak je vůbec možné že se telefon nabíjí ale přitom mi nechce naskočit jako disk ?!

Co jsem vyzkoušel:
- prolézat fora a hledat uplně stejný problém
- případně řešit dle ostatních "zoufalců jako jsem já" (bezvýsledně)
- nainstalovat Kies a ovladače Samsungu
- restartovat počítač/telefon
- připojit telefon na jiný počítač (Windows 7)
- jiný kabel
- jiný Samsung (Trend) telefon (který normálně naskočil jako další disk a běžel jak má)
- čistit zdířku
-1) Zkopírovat všechny soubory s příponou INF do složky C:\WINDOWS\system32\drivers
2) Zkopírovat WdfCoInstaller01007.dll do složky C:\WINDOWS\system32 / restart

Je zřejmé, že problém se týká telefonu. Nenapadá někoho něco, co jsem ještě nevyzkoušel a čím by mohl být problém způsoben? V (posledním) případě že nebudete vědět poradit ... může mi tu někdo dát prosím návod (krok po kroku) jak bych si jednoduše a nejefektivněji mohl spárovat či spravovat data mezi telefonem a PC (posílání, mazání souborů atd.) za pomoci třeba Wifi ?! Kies moc nemusím ...někde jsem četl že to jde nějak i v Total Commanderu ...děkuju
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Zařízení nelze rozpoznat (po připojení USB k PC)

11.bře 2014 14:03

Zkusil jsi snad všechno, napadá mě uz jen hard reset telefonu (obnova továrního nastavení).

Na spárování přes wi-fi lze využít více nástrojů. Bez rootu třeba:
1) MyPhoneExplorer - do telefonu nainstaluješ klienta, do pc aplikaci. Telefon i pc budou připojené na stejné domácí síti, v telefonu pustíš klienta, v PC aplikaci a dáš vyhledat zařízení.
2) Total Commander - nainstaluješ LAN plugin, poté v telefonu spustíš TC, v něm zvolíš LAN plugin a zadáš údaje pro připojení k síťovému úložišti (např. sdílená složka v PC)

S rootem:
Aplikace Samba Filesharing - nainstaluješ do telefonu a nastavíš. Telefon i PC musí být opět ve stejné síti, poté se z pc přes síť dostaneš do úložiště v telefonu.
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
 
Skejt
Nováček
Autor
Příspěvky: 2
Registrován: 11.bře 2014 13:43

11.bře 2014 14:37

Díky... MyPhoneExplorer funguje fajn ...ale i tak je pomalejší než USB kabel ... když budu chtít udělat ten HardReset... o co všechno příjdu krom mého nastavení všech obrazovek a stažených aplikací .... vrátí se mi i starší verze Androidu ?! při koupi jsem měl 4.1.2...SD Kartu a data na ní tím nijak neohrozím ?! Kontakty, sms ? Najdu na ten reset někde přímo funkci/tlačítko ve 4.2.2?!
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Zařízení nelze rozpoznat (po připojení USB k PC)

11.bře 2014 16:24

Data na SD kartě zůstanou nedotčena, ale pro jistotu ji můžeš přeci vyndat (pokud myslíš interní SD, doporučuji radši zálohovat).
Starší verze Androida se nevrátí, zůstane poslední aktualizace fw/nainstalovaná custom rom.
Kontakty si dej na google a sms zálohuj pomocí aplikace SMS Backup & Restore.
Najdeš: Nastavení - Záloha a obnovení - Obnovit tovární data. Možná to bude trošku jinde, ale určitě to najdeš.
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
 
Gaaspi
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 14.led 2016 09:21

Re: Zařízení nelze rozpoznat (po připojení USB k PC)

14.led 2016 09:23

[font=sans-serif]Zdravím a čo v tom prípade ak pri pripojení sa mi nezobrazia žiadne možnosti USB? Mám na PC nainštalovaný Samsung Kies, pripojím USB do mobilu a začne sa len nabíjať ale žiadna ponuka sa mi nezobrazí kde si môžem zvoliť niečo s USB pripojeniami a hľadal som tom v menu mobilu nastaveniach nič také nebolo... Neobjaví sa mi ani ikonka s pripojením, keď stiahnem tú roletku nič tam nieje.[/font]

[font=sans-serif]Je to Galaxy Ace GT-S5830[/font]
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Zařízení nelze rozpoznat (po připojení USB k PC)

14.led 2016 17:14

Nejspíš budeš muset udělat factory reset. Můžeš ještě před tím zkusit jiný počítač, jiný kabel USB, jiný port USB v PC.
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ