Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
tomis
Nováček
Autor
Příspěvky: 2
Registrován: 23.zář 2015 16:46

Fotoaparát - obnovit zvuk spouště

23.zář 2015 17:05

SGS3 neo mám přes rok, používám jej převážně pro turistiku (mapové off-line podklady), poslech hudby, scének, filmů a pořizování fotek. Používání je nárazové, někdy je mobil i týdny vypnutý.
Před několika dny jsem zjistil, že při klepnutí na ikonku spouště se neozve charakteristický zvuk mechanické závěrky. Zaostření a výsledná fotka se provede, ale zvuk nikoli.
Kde se nastavuje zvuk závěrky jsem v manuálu nenašel.
Nebo v operačním systému chybí soubor s oním zvukem ???

Poznámka:
Něco se v zařízení muselo přihodit, protože zároveň s výše popsaným problémem se mi samovolně nastavil přístup do fotogalerie jen přes "prstové heslo" (nebo jak se tomu říká). Pracně jsem se této blokace zbavil pomocí nápovědy pro "zapomenuté heslo", tím že jsem si vytvořil jiný "klikyhák".
Někdy příště bych se rád zbavil i té povinnosti přihlašování přes prstové heslo. Snad to zvládnu.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Fotoaparát - obnovit zvuk spouště

26.zář 2015 12:41

Však to musí jít vypnout, klasicky v nastavení - toto zařízení - zamknout displej (Android 4.3, na KK to může být jinak).

Zvuk závěrky - nemáš náhodou ztlumené zvuky? Protože to je jediný způsob, jak lze vypnout zvuk závěrky u fotoaparátu, v nastavení to nikde není. Na to, aby nějaký zvukový soubor zmizel ze systému bys musel mít root.
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
 
tomis
Nováček
Autor
Příspěvky: 2
Registrován: 23.zář 2015 16:46

Re: Fotoaparát - obnovit zvuk spouště

26.zář 2015 21:52

Zvuk závěrky byl opravdu potlačený tím, že byly ztlumené zvuky. Mátlo mne, že při "prstovém" listování se telefon
zvukově normálně projevoval, hlasitost byla na maximu, tak jsem si myslel, že je zvuk závěrky nějakým parametrem vypnutý. Ale jak jsem naznačil, muselo se to stát zřejmě nějakým nedopatřením (do nastavování jsem se koukal kdysi asi dvakrát a parametry jsem více-méně ponechal ty tovární), já bych o své vůli neměl důvod zvuky ztlumovat.
Povinnost zadávat při otvírání fotogalerie to "klikyhákové" heslo jsem už odstranil. Aplikace to má ve své podnabídce.
Děkuji za reakci, jsem rád, že na fóru existují zkušení uživatelé mobilů současné a vyšší úrovně.
Pro svého vnuka bych potřeboval do jeho nového mobilu Samsung J5 stáhnout ověřenou, jednoduše ovladatelnou aplikaci pro konverzi hudebních souborů z YouTube do *.mp3.
Případně ať na toto téma někdo založí další vlákno.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Fotoaparát - obnovit zvuk spouště

27.zář 2015 11:41

Ono stačí nevědomě stlačit tlačítko pro snížení hlasitosti a je to hned..

S tím převodem asi moc neporadím, nikdy jsem to nepotřeboval.
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ