Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
hanyswojnar
Nováček
Autor
Příspěvky: 1
Registrován: 03.kvě 2014 15:54

ROOT SGS3, ROM atd...

03.kvě 2014 15:59

Zdravím,
už od minulého léta mám SGS3, jsem nadmíru spokojen. Od ledna jedu na officiální aktualizaci androidu, 4.3., jen už bych si chtěl mobil trošku upravit a zasvětit se do světa ROOTu atd. čtu o tom na internetu pořád, ale nedokážu najít pro mě srozumitelný návod jak narootovat SGS3 s androidem 4.3. a poté nainstalovat například CM. Kde se ptám, mě odkážou na anglické fóra, kde tomu příliš nerozumím, už v češtině mám problém porozumět, co se po mě chce. Mohl by mi tady PROSÍM napsat jednoduchý návod jak provést ROOT a nahrát CM ? ... nebo alespoň poslat srozumitelný odkaz?
Opravdu jsem prohledal snad všechno, když něco najdu .. je to na android 4.2. který prý nesedí na 4.3. a nebo tomu textu vůbec nerozumím, jsem úplný nováček, nemám s něčím podobným žádné zkušenosti, tak bych prosil o schovívavost a ochotu. Nechci si svůj SSsáček zničit.

Děkuji,
s pozdravem Hanys.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: ROOT SGS3, ROM atd...

03.kvě 2014 19:15

Být Tebou, tak tomu raději věnuji ještě spoustu času, než se do podobných záležitostí pustíš. I když Ti tu někdo krok za krokem popíše, co máš dělat, tak pokud nebudeš vědět, co a proč děláš, snadno dojde k bricku.

Já Ti to shrnu v kostce, abys věděl, co máš hledat:
Root:
Odtud si stáhneš CF-Auto-Root pro I9300 (jeden soubor je funkční na 4.1.2 i 4.3) a soubor md5 flashneš pomocí ODINu do telefonu (kolonka PDA).

Flash CM:
Stáhneš si nejnovější CWM (jsou různé verze, ideální je použít CWM, které je uvedené v popisu instalace custom rom - pokud tedy uvedené je) a flashneš telefonu.

Stáhneš si instalační balíček custom rom (v Tvém případě CM, který chceš) a nahraješ do paměti telefonu. To samé uděláš s balíčkem gapps (stáhneš si verzi podle dané verze Androida, kterou do telefonu budeš flashovat, zpravidla bývá odkaz uvedený v popisu custom rom, kterou do telefonu flashuješ).
Spustíš telefon do recovery, provedeš wipe data, wipe cache, wipe dalvik cache a clean system. Poté install zip from sdcard, najdeš a zvolíš instalační balík CM a potvrdíš instalaci. Hned poté uděláš to samé s instalačním balíčkem gapps.

Jinak tohle je obecný postup. Přesnější postup vždy najdeš u konkrétní custom rom.
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
 
Uživatelský avatar
Hennry
TeleFórák+
Příspěvky: 1029
Registrován: 25.zář 2012 19:50
Mobil: Samsung Galaxy S7/S7 EDGE
Bydliště: Liberec - okolí
Kontaktovat uživatele:

S4 Revolution rom for S3 !

14.říj 2014 08:26

Narazil jsem na tuto rom a celkem mě začala zajímat tak nahazuju sem pro více informací, třeba jste už někdo zkusil.

Obrázek

http://androidcritics.com/s4-revolution ... -s3-i9300/
Galaxy S7E blue
 
Uživatelský avatar
Hennry
TeleFórák+
Příspěvky: 1029
Registrován: 25.zář 2012 19:50
Mobil: Samsung Galaxy S7/S7 EDGE
Bydliště: Liberec - okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOT SGS3, ROM atd...

23.říj 2014 13:40

Rád bych se zeptal majitelů S3 jakou mi doporučíte nejlepší romku aby vse chodilo? Založenou na stock... Zatím jedu na 4.1.2. ale je to krok vzad spiš...

Díky.
Galaxy S7E blue
 
Uživatelský avatar
verny94
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 08.říj 2014 22:02
Mobil: LG G3 32 GB - černá
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOT SGS3, ROM atd...

23.říj 2014 13:44

Omega V58 či 59 ;) vse funkční :)
Stoji za tim větší parta. Používám už od mladších verzi.
Oprava IMEI, odstranění lockscreenu, unbrick, unlock, flash FW, drobné HW opravy...
 
Uživatelský avatar
Hennry
TeleFórák+
Příspěvky: 1029
Registrován: 25.zář 2012 19:50
Mobil: Samsung Galaxy S7/S7 EDGE
Bydliště: Liberec - okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOT SGS3, ROM atd...

23.říj 2014 14:17

Díky moc jdu hledat.
Galaxy S7E blue
 
Uživatelský avatar
verny94
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 08.říj 2014 22:02
Mobil: LG G3 32 GB - černá
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOT SGS3, ROM atd...

23.říj 2014 15:13

http://omegadroid.co/samsung-galaxy-s3-i9300/ už jsem u PC tak zasílám odkaz :)
Oprava IMEI, odstranění lockscreenu, unbrick, unlock, flash FW, drobné HW opravy...
 
Uživatelský avatar
Hennry
TeleFórák+
Příspěvky: 1029
Registrován: 25.zář 2012 19:50
Mobil: Samsung Galaxy S7/S7 EDGE
Bydliště: Liberec - okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOT SGS3, ROM atd...

23.říj 2014 16:46

Diky mam to.
Galaxy S7E blue
 
Uživatelský avatar
Hennry
TeleFórák+
Příspěvky: 1029
Registrován: 25.zář 2012 19:50
Mobil: Samsung Galaxy S7/S7 EDGE
Bydliště: Liberec - okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOT SGS3, ROM atd...

22.led 2015 23:07

Dal jsem tuto rom ale nenabehne ... ani po fullwipe... a gaps tan zadnej neni... Nevíte co kde a jak? Díky.
Galaxy S7E blue
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
Hennry
TeleFórák+
Příspěvky: 1029
Registrován: 25.zář 2012 19:50
Mobil: Samsung Galaxy S7/S7 EDGE
Bydliště: Liberec - okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOT SGS3, ROM atd...

25.led 2015 20:09

Takze si odpovim sam...

Vse je jiz nahrano v poradku. Stacilo zmenit recovery na CWM z Philz touch...A jinak panove a damy, Omega rom, ta posledni na S3 je uplne ine kafeee... Konecne pouzitelny mobil! Ani echoe ani nic jineho...Ale Omega. Po instalovani a nahrani vsech aplikaci telefon normalne reaguje, vse funguje, na nic se neceka, a i baterie najednou vydrzi o dost dele. nyni v 20.00 je stale jeste 60% od rana 8.00h. Pouziti bez her a videi jinak normal. S jinyma rom sem uz daval v tuto dobu mobil na nabijecku.... Konecne spokojenost. Testuji 2 dny.
Galaxy S7E blue