Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
Hennry
TeleFórák+
Příspěvky: 1029
Registrován: 25.zář 2012 19:50
Mobil: Samsung Galaxy S7/S7 EDGE
Bydliště: Liberec - okolí
Kontaktovat uživatele:

14.črc 2014 23:34

Udělal jsem zalohu EFS ale v te slozce nic neni. Ted už nevím, zda k tomu nepotrebuju rootnout mobil?

Tak sem to rootnul ale zase superuser hlasi ze chybi binary spubory a vypne se takze asi neco spatne. Pouzol jsem cf autoroot sgs3 6.4

Tak uspesne rootnuto. Efs zalohovano i se soubory uvnitr. Musel jsem instalovat SuperUser.zip z CWM a uz funguje jak ma. Tak si dam pauzu a fleshovat budu v patek.
Galaxy S7E blue
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
don_alex
Moderátor
Autor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

15.črc 2014 09:01

JJ, zálohu doporučuju udělat jak přes Root explorer (měl by stačit i TC), tak přes app EFS Proffesional (později sem hodím návod).
Zkontroluj si hlavně při záloze ze souborového manažera, jestli se zkopírovalo všechno, mám zkušenost, že je potřeba celý adresář zkopírovat do VNITŘNÍ paměti, pak ideálně zazipovat a až poté kopírovat někam mimo telefon. Jinak mi to vždycky nějaký soubory nezkopírovalo.
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
 
Uživatelský avatar
Hennry
TeleFórák+
Příspěvky: 1029
Registrován: 25.zář 2012 19:50
Mobil: Samsung Galaxy S7/S7 EDGE
Bydliště: Liberec - okolí
Kontaktovat uživatele:

15.črc 2014 15:10

A kdyby neco tak mam tu slozku efs mam nakopcit zpet kde byla a prepsat puvodni? A pak to bude ok?
Galaxy S7E blue
 
don_alex
Moderátor
Autor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: [NÁVOD] Flash fw pomocí aplikace ODIN

15.črc 2014 17:23

Přesně tak. Pokud budeš mít dobře udělanou zálohu, není se čeho bát. Už jsem to nejednou obnovoval. Občas jsou problémy s právy, ale to se dá v pohodě řešit. :-)
Až se dostanu k PC, hodím sem ten návod na EFS professional.
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
 
Uživatelský avatar
Hennry
TeleFórák+
Příspěvky: 1029
Registrován: 25.zář 2012 19:50
Mobil: Samsung Galaxy S7/S7 EDGE
Bydliště: Liberec - okolí
Kontaktovat uživatele:

15.črc 2014 17:49

No dobře udělanou zálohu? Však mám na kartě celou složku a v ní je plno souborů a dalších složek... Jak mam poznat že je ok?
Díky.
Galaxy S7E blue
 
don_alex
Moderátor
Autor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: [NÁVOD] Flash fw pomocí aplikace ODIN

16.črc 2014 13:53

Zkontroluj si obsah obou adresářů (originálu i zálohy), jestli jsou v obou stejné (a hlavně všechny) soubory.
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
 
okko
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 01.zář 2015 13:33

Re: [NÁVOD] Flash fw pomocí aplikace ODIN

01.zář 2015 13:37

Tohle jsem přesně udělal a pořád mi svítí jenom logo samsung
...::: Ako flashnúť FW cez program ODIN :::...

// Všetky nasledujúce kroky robíte na vlastnú zodpovednosť. Nenesieme žiadnu zodpovednosť za rôzne vedľajšie efekty alebo podobné veci. Je to iba na Vás. //

1. Stiahnite si firmware (napr. SamMobile alebo Samsung-Updates), ktorý chcete nahrať do mobilu. Potom ho rozbalte, aby ste dostali súbor s príponou .tar alebo .tar.md5 (POZOR, je to ďalší archivovaný súbor, preto ho už nesmiete ďalej rozbaľovať, lebo inak by ho ODIN neakceptoval !!!)

2. Reštartujte mobil do DOWNLOAD módu.

Na to, aby ste sa dostali do tohto módu je potrebné vypnúť mobilný telefón. Ak máte mobil vypnutý, tak naraz (spoločne) stlačte tlačidlá Volume Down + Home + Power presne ako to je ukázané na obrázku nižšie.

Obrázek

Následne potom by sa malo objaviť upozornenie, kde Vás informuje o tom či chcete pokračovať (stlačte tlačidlo Volume UP) alebo chcete zrušiť akciu (stlačte tlačidlo Volume DOWN). Takže po stlačený tlačidla Volume UP ste sa dostali do DOWNLOAD módu.

3. Spustite program ODIN (verzia v1.85 alebo v3.07 alebo v3.09)

Obrázek

UPOZORNENIE č. 1 => uistite sa, že sú zaškrtnuté iba možnosti Auto Reboot a F. Reset Time. Žiadne iné nesmú byť zaškrtnuté !!!
UPOZORNENIE č. 2 => na to, aby sme flashli FW nie je potrebný .PIT súbor. Tento súbor je potrebný iba vtedy keď ste pokašlali Partition Information Table.

4. Ak Vaša ROM je iba jeden .tar alebo .tar.md5 archív, potom kliknite na tlačidlo PDA v programe a vložte tam .tar alebo tar.md5 súbor, ktorý ste získali po rozbalení v kroku č. 1. Presne tak ako to ukazuje obrázok nižšie.

Obrázek

Ak daný archív po rozbalení obsahuje viac .tar súborov, potom budú tieto súbory označené nasledujúcimi slovami PDA/Code, Phone/Modem a CSC vždy na začiatku názvu súboru. Keďže FW je rozdelení na 3 časti je potrebné ich vložiť do správnej kolónky v programe ODIN, tak ako to ukazuje obrázok nižšie. Dávajte si pozor, aby ste ich náhodou nevymenili !!!

Obrázek

UPOZORNENIE č. 3 => znova opakuje nevkladajte .PIT súbor do programu a ani nezaškrtnite možnosť Re-partition !!!

Bezohľadu na verziu FW, metodika je vždy rovnaká.

6. Pripojte USB kábel a počkajte chvíľku pokým sa nainštalujú príslušné drivery. Následne by sa mala objaviť v sekcií ID:COM informácia o tom, na ktorom port bol nájdený Váš mobil. Ak všetko prebehlo správne, tak to znamená, že program ODIN bude s mobilom správne komunikovať. Ako to má presne vyzerať, je ukázané na obrázku nižšie.

Obrázek

7. Už iba stačí kliknuť na možnosť Start. Ak by náhodou program mal problémy pri vytvorení spojenia, tak stačí iba odpojiť USB kábel a znova ho pripojiť. Program by mal ďalej pokračovať vo svojej práci.

8. Neodpájajte USB kábel alebo nevypínajte mobil akonáhle začal proces flashovania. Mobil sa sám reštartuje, keď celý proces skončí.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
don_alex
Moderátor
Autor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: [NÁVOD] Flash fw pomocí aplikace ODIN

01.zář 2015 21:05

Udělal jsi factory reset?
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ