Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Autor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Restartování stále dokola

17.lis 2015 15:33

Zdravím, tak na můj Nexus 5 už asi také přišel čas. Dnes se mi telefon po zamknutí obrazovky restartoval a restartuje se stále dokola. Restart proběhne i když se dostanu do bootloaderu. Baterií to není, dělá to i v nabíječce a softwarem to také není, to by šel spustit bootloader a případně i recovery. Do telefonu jsem dlouho nic nového neinstaloval, žádné podezřelé restarty jsem nezaznamenal. Nevíte někdo, kde může být problém?
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Restartování stále dokola

17.lis 2015 19:17

Hele té baterky bych se tak úplně nepouštěl, to, že to nejde ani na nabíječce ještě nemusí nic znamenat :)
Zkus jinou baterku, případně to připoj k nějakému zdroji na cca 4V (3.7 - 4.2 V) a zkus to znovu.
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
 
matthew_tv
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 05.lis 2015 22:23
Mobil: LG G3 32GB Titan Black

Re: Restartování stále dokola

17.lis 2015 23:07

Zdravím. Moja stará S3-ka mi to začala tiež robiť dávnejšie. Po dlhom bádaní som odhalil príčinu - vadné power tlačítko. Zrejme bol už opotrebovaný pliešok tlačidla. Po odmontovaní plastu, ktorý tlačil na pliešok, sa problém stratil. 

Môj prípad bol síce trošku odlišný, telefón sa reštartoval len po stisku tlačidla (stačilo, že som chcel zamknúť obrazovku) a potom už sa len dookola reštartoval, aj po vstupe do download módu..ja to však vidím aj u teba na nejakú HW závadu. Skús telefón otvoriť, prečistiť liehom a poskladať. 
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Restartování stále dokola

17.lis 2015 23:13

Jop, hodně dobrá stopa, i tam by mohl být zakopaný pes, skoro mi to teď přijde i jistější, než ta baterka :)
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
 
Uživatelský avatar
peefo
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 04.lis 2015 20:52
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod

Re: Restartování stále dokola

19.lis 2015 15:07

Je to na 99% vypínací tlačítko jak už tu psalo pár lidí výše. Nexus 5 je super telefon, ale toto je jedna z jeho much. Problém se vyskytuje přibližně u 2 roky starých telefonů z první série. Píše se o tom všude různě na fórech. Možností řešení je více a jsou různě nákladné.

První možností, jak problém dočasně odstranit, je zapnutí a následné klepání prstem na vypínací tlačítko. Zkus to vícekrát, jde o to, aby se oddělil opotřebený plíšek ve vypínači od kontaktu. Telefon se ti alespoň zapne. Vím, že používáš Cyanogenmod, který umí probuzení pomocí tlačítek ovládání hlasitosti a zamykání pomocí dvojitého poklepání na stavovou lištu. Najdeš to v nastavení.

Pokud máš telefon v záruce, reklamuj ho, mění se základová deska právě i s tlačítkem. Pokud ne, zkus najít nějaký Nexus s rozbitým displejem a desku si vyměň.

Pokud umíš pájet, dá se na internetu sehnat i samotné vypínací tlačítko, které stačí připájet na místo toho starého. Vyjde to na pár korun a máš hned po problému. Jen hrozí, že si nějakým způsobem poškodíš základovou desku a to je potom na výměnu.

Můj kamarád měl stejný problém, vyřešil to mikropájkou a bylo po problému. Rovnou si také vyměnil baterii. Když už se do telefonu vrtat, tak pořádně :) Napiš, jak jsi dopadl, doufám, že mne to nečeká, mám druhou výrobní sérii.
 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Autor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Restartování stále dokola

19.lis 2015 21:26

Děkuji moc, máte pravdu. Je to doopravdy vypínacím tlačítkem, které bylo stále sepnuté. Zatím stačilo poklepání a trošku silnější zmáčknutí, ale už se poohlížím po obchodech, kde prodávají vypínací tlačítko přímo pro Nexus 5. Pájení se nebojím, zkusím to i nafotit.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
matthew_tv
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 05.lis 2015 22:23
Mobil: LG G3 32GB Titan Black

Re: Restartování stále dokola

19.lis 2015 22:03

Hah, ja som to napísal ako prvý! :-D
Čo sa obchodov týka, skús ebay :-)
Tam to zoženieš zaručene najlacnejšie ;-)