Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
SITMIR
TeleFórák+
Autor
Příspěvky: 1201
Registrován: 22.srp 2012 09:29
Mobil: Samsung Galaxy S6
Bydliště: Česká Metuje
Kontaktovat uživatele:

ElementalX-N5-0.21kernel

30.pro 2013 18:36

To je název kernelu (jádra) developerů z fóra XDA který jsem se rozhodl vyzkoušet z důvodů úspory baterie, rychlosti systému a hlavně funkce Double tap wake Je to funkce která probouzí telefon dvojitým poklepáním na displej telefonu. Za sebe mohu říct že tenhle doplněk je velice pohodlný a hlavně návykový. Návyk jsem získal na Lumii 920 která je touto funkcí vybavená a Android je v tomhle případě za těmito zatracovanými telefony trochu pozadu.
Instalace spočívá ve stažení aktuální verze kernelu :
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2519607
Obrázek

a instalaci tohoto zip souboru z paměti telefonu přes CWM nebo TWRP . Během instalace si jen zaškrtnete volby nabízené kernelem. Jsou to např. takt procesoru, podvoltování jader probouzení poklepem či přejetím přes displej atd. Možnosti jsou celkem bohaté.Podmínkou je samosebou odemknutý bootloader telefonu a jeho root.
Výsledek vypadá zhruba takto :
Ještě bych se pozastavil u informace s výrazným nárustem výkonu telefonu po flashi tohoto kernelu.
Je známo že výrobcem telefonu Nexus 5 je firma LG. Tatáž firma má na svědomí výrobu telefonu LG G2 což je víceméně hardwarově totožný telefon. Jenže ouha, když na Nexus 5 spustíte Antutu benchmark, výsledky jsou výrazně nižší. Nyní prý z LG unikla informace že korejská firma si vymohla na Google ústupek,že po dobu jednoho roku bude výkon hardware Nexus 5 omezen(potlačen) z důvodů konkurence pro dražší G2 a tím pádem jeho nížším prodejem. Každý ví že oba telefony mimo fotoaparát jsou celkem totožné ale cena Nexus 5 je výrazně menší.
Takže instalací tohoto jádra by toto omezení mělo být anulováno. Ale za sebe mohu říct že i výkon potlačeného telefonu je pro mne více než dostačující
[color=#FF0000]Samsung Galaxy S6[/color]
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
purmenskyv
Moderátor
Příspěvky: 887
Registrován: 12.srp 2012 12:13
Mobil: Samsung Galaxy S22 Ultra
Bydliště: Kopřivnice

30.pro 2013 18:43

Toto už měla Nokia N9 a měl jsem možnost si to několikrát vyzkoušet. Jak píšeš...........je to velmi návykové. Třeba jednou inženýři to přidají do některých z aktualizací
Samsung Galaxy S22 Ultra
 
Uživatelský avatar
SITMIR
TeleFórák+
Autor
Příspěvky: 1201
Registrován: 22.srp 2012 09:29
Mobil: Samsung Galaxy S6
Bydliště: Česká Metuje
Kontaktovat uživatele:

30.pro 2013 19:06

Jo jo, to můžu jen potvrdit. Bezchybná funkce a také můžu říct že i na tomhle telefonu zcela bezchybná. Je určitě jen otázkou času kdy to na XDA portují na další zařízení. A k tomu výkonu, udělal jsem standartní Antutu benchmark kdy při prvním testu byl telefon nastaven tak jak je z výroby jen odemknutý bootloader a root. Jen byl nastaven modul runtime ART místo Dalvik, prý je rychlejší.

Výsledek :
puvodni.png
A druhý test s novým kernelem, bez přetaktování a jiných úprav do kterých se nepouším. Jediná úprava spočívá v podvoltování jádra (snížení spotřeby a ohřevu):

Výsledek :
nyni.png
Takže něco na celém tvrzení bude ne ? A věřím tomu že kdyby celou optimalizaci a uvolnění výkonu jádra provedli vývojáři Google tak jde výkon ještě výš. A když shrneme že to je telefon za 11000 tak co víc si přát.
[color=#FF0000]Samsung Galaxy S6[/color]
 
Uživatelský avatar
renek11
TeleFórák
Příspěvky: 231
Registrován: 28.zář 2012 09:30
Mobil: Galaxy Note 8 Black N950F

30.pro 2013 19:17

Joo to by se mi líbilo i na S4
Samsung Galaxy Note 4 Black N910C
 
Uživatelský avatar
purmenskyv
Moderátor
Příspěvky: 887
Registrován: 12.srp 2012 12:13
Mobil: Samsung Galaxy S22 Ultra
Bydliště: Kopřivnice

23.bře 2014 13:10

Neexistuje taková nějaká aplikace ohledně odemykání poklepem ??
Popřípadě nějaké řešení.....

Pro Samsung
Samsung Galaxy S22 Ultra
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
SITMIR
TeleFórák+
Autor
Příspěvky: 1201
Registrován: 22.srp 2012 09:29
Mobil: Samsung Galaxy S6
Bydliště: Česká Metuje
Kontaktovat uživatele:

23.bře 2014 13:35

Mám pocit že něco je přes Xposed framework ale měl jsem to na Nexusu 5 a baterka mizela před očima.
[color=#FF0000]Samsung Galaxy S6[/color]