Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Kterax
Nováček
Autor
Příspěvky: 5
Registrován: 31.kvě 2014 21:44

Přehřívání & Výdrž baterie

31.kvě 2014 22:18

Zdravím, můj dlouholetý iPhone 4S kde se trošičku projevovala slabší výdrž baterie sem vyměnil za nový iPhone 5S, výdrž baterky byla kritická a k nevydržení a telefon se ještě ke všemu i bez používání pořád přehříval tak sem ho několikrát reklamoval, nejdříve vyměnili baterku, ale bez efektu.. později mi dali uplně nový iPhone 5S.. problém ale pořád přetrvává, při minimálnim používání je telefon pořád horký, a procenta mizí jako minuty, ještě rychleji.. když dám režim letadlo, telefon se nevybíjí a nepřehřívá, ale k čemu je mi iphone na režimu letadlo že.... zkoušel sem restore, vypnout odesílání o diagnostice, vypnout polohové služby, ale stále to trvá.. když vypnu mobilní data a wifi tak se to zmírní, ale myslím že telefon za 22 tisíc by se ke mě takhle chovat neměl:D se službama applu sem byl vždycky spokojený a iphone si nemůžu vynachválit, ale proč vždycky mě nefunguje jak má nevím:( slyšel sem že je možné že to způsobuje operátor (mobilní data) tak sem vyndal simkartu a byl jenom na wifi, ale iphone je tak horký , že bych na něm mohl smažit vejce (už do 4 minut od rozsvícení).. jak již sem psal.. iphone sem dostal uplně nový ale problém přetrvává takže rada o reklamování mi asi nepomůže..
abych to nějak shrnul... tak..
100% baterie + poloviční jas, síť 3G / WI-FI, polohové služby zapnuté, občasné použítí aplikace facebook/whatsapp = 2 - 4 hodiny výdrže://
Nemá někdo zkušenosti s podobným problémem?:/ budu vděčný za jakoukoliv radu kromě znovuposlání na reklamaci..:)
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
purmenskyv
Moderátor
Příspěvky: 887
Registrován: 12.srp 2012 12:13
Mobil: Samsung Galaxy S22 Ultra
Bydliště: Kopřivnice

31.kvě 2014 22:24

No...já bych asi 3G vypl a nechal jet jen na GSM, potom to může dělat i nějaká aplikace, která stále stahuje data.
Co tak telefon dát do továrního nastavení, nic neinstalovat a vyzkoušet jak se chová
Samsung Galaxy S22 Ultra
 
Kterax
Nováček
Autor
Příspěvky: 5
Registrován: 31.kvě 2014 21:44

31.kvě 2014 22:42

3G se na 5S vypnout nedá, jen LTE, ale mam pocit že i mobilní data s wifi sem zkoušel vypnout a nijak zázračný rozdíl to nebyl, teď sem byl pár dní v cizině takže bez dat a bez wifi, a je pravda že se vybíjel výrazně pomaleji i přes intenzivní využívání foťáku no.. ale zase k čemu iPhone bez internetu:(( tovární nastavení sem dělal už několikrát a stáhnul sem si uplně jen to nejzákladnější co používám.. vlastně s tim nejzákladnějším funguju pořád (fb,whatsapp,viber,sport tracker, soundhound) nejvíc bych podezíral fb, ale i když ho smažu tak je to stejné:(
 
Uživatelský avatar
purmenskyv
Moderátor
Příspěvky: 887
Registrován: 12.srp 2012 12:13
Mobil: Samsung Galaxy S22 Ultra
Bydliště: Kopřivnice

31.kvě 2014 23:39

ono zase pokud to i dělá druhý vyměněný telefon tak bych hledal závadu v nějaké aplikaci, která prostě ždímá baterku. To by musela být velká náhoda aby jsi chytl dva vadné telefony.
Udělej to, že odinstaluješ všechny aplikace a budeš zkoušet jednu po druhé, potom to může dělat ještě nějaká synchronizace
Samsung Galaxy S22 Ultra
 
Kterax
Nováček
Autor
Příspěvky: 5
Registrován: 31.kvě 2014 21:44

31.kvě 2014 23:40

dobry napad, vyzkousim, dekuju:)
 
Uživatelský avatar
purmenskyv
Moderátor
Příspěvky: 887
Registrován: 12.srp 2012 12:13
Mobil: Samsung Galaxy S22 Ultra
Bydliště: Kopřivnice

01.čer 2014 11:47

Dej potom vědět jak to dopadlo
Samsung Galaxy S22 Ultra
 
Kterax
Nováček
Autor
Příspěvky: 5
Registrován: 31.kvě 2014 21:44

01.čer 2014 16:36

tak sem pomocí iTunes provedl už po několikáté úplnou obnovu, s tím rozdílem že sem teď iPhone nastavil jako novy a z icloudu sem si nestáhnul vůbec nic, nabil sem ho na 100% , zkoušim zatím vše dělat přes Safari (facebook atd..) místo aplikací.. A překvapivě chladný a už 10 minut se stále drží na 100% baterky, což je přímo zázrak.. během toho co tohle píšu je už trošku teplejší ale v žádnym případě ne tak jako předtim, a hlavně je pořád na sto procentech.. teď ale otázka čim to je způsobený.. myslim, že poznámky, kontakty a kalendáře by měli být neškodné takže bych je mohl zkusit obnovit jako první nebo nějaká jiná rada jak bych mohl teď postupovat?:) neuvěřitelné.. 18 minut využívání a stále 100% ! škoda jen že v tom iPhonu nemam ty data:/

(btw, pro zajímavost ještě sem s telefonem nic nedělal a těch 100% mi vydrželo 22 minut, ale z 99% na 98% to poskočilo během čtyř minut)
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Přehřívání & Výdrž baterie

02.čer 2014 07:53

Takhle to přeci brát nemůžeš, baterka se nevybíjí lineárně, stejně jako se lineárně nenabíjí.

Podle všeho je opravdu problém v aplikacích. Vzhledem k tomu, že jsi měl v telefonu jen pár aplikací a blblo to, tak není moc problém instalovat je po jedné a sledovat, jak se vždy telefon bude chovat (doporučuji po instalaci každé jedné aplikace provést restart telefonu a chvíli používat a sledovat).
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Kterax
Nováček
Autor
Příspěvky: 5
Registrován: 31.kvě 2014 21:44

02.čer 2014 21:16

tak se stal zázrak, chyba asi byla nekde uvnitr, aplikace sem si postahoval znovu bez pouziti cloudu..
obrázek mluví za vše:
Obrázek