Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
odyseus
Nováček
Autor
Příspěvky: 13
Registrován: 17.čer 2014 13:43
Mobil: Samsung Galaxy S4 Mini

Posílání MMS

24.čer 2014 08:00

Dobrý den. Potřebuji poradit. Koupil jsem telefon Samsung Galaxy S4 Mini. Když chci odeslat obrázek jako MMS tak mi to nejde,pokud nezapnu mobilní data. Jak zapnu mobilní data okamžitě se MMS odešle ale operátor mi okamžitě naučtuje 20kč za připojení. Takže mě jedna MMS přijde na 25 kč.Mam virtuálního operatora Blesk mobil. Poraďte mi jestli to je chyba nastavení telefonu? Případně jak to vyřešit. Děkuji předem za odpovědi. :(
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Posílání MMS

24.čer 2014 10:45

Chyba nastavení telefonu to není, je to chyba výrobce, který stále není schopný mobilní data a MMS od sebe oddělit. Pro funkci MMS je nutné mít mobilní data zapnutá, bohužel standardně není možné zapnout jen přístupový bod pro MMS.
Nicméně, pokud mobilní data nepoužíváš, existuje řešení, jak tomu zamezit. Otevři si nastavení - další sítě - mobilní sítě - názvy přístupových bodů.
Zde si otevři APN Internet a následně přejmenuj položku APN (stačí např. internetx). Od té chvíle se už telefon k mobilním datům nepřipojí a bude fungovat jen APN pro MMS. Pokud bys v budoucnu mobilní data potřeboval, stačí vrátit původní název APN.
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
 
Uživatelský avatar
odyseus
Nováček
Autor
Příspěvky: 13
Registrován: 17.čer 2014 13:43
Mobil: Samsung Galaxy S4 Mini

24.čer 2014 11:49

Díky moc.
 
Uživatelský avatar
odyseus
Nováček
Autor
Příspěvky: 13
Registrován: 17.čer 2014 13:43
Mobil: Samsung Galaxy S4 Mini

24.čer 2014 12:50

Tak jsem se držel postupu až do přístupových bodů. po rozkliknutí přístupových bodů tam mám dvě položky. O2 internet a O2 MMS. Když jsem rozkliknul O2 internet - APN a přejmenoval na internetx a potvrdil OK,tak mi tam to APN zůstalo a pod tím mám název internetx. Když jsem z toho vyjel na přístupové body tak tam mám O2 internet a pod tím internetx.Pak jsem vypnul mobilní data a zkoušel poslat MMS a vyhodilo mi to hlášku: Tato zpráva bude odeslána až po zapnutí mobilních dat.Když budu mít zapnutý mobilní data tak to bude denně 20kč. Tak nevím co stím. Kdyby šel udělat nějaký screen postupu a dát ho sem,případně poslat na mejl. Díky moc.
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Posílání MMS

24.čer 2014 14:02

Právě že mobilní data musíš nechat zapnutý.

Všechno děláš dobře, jen nemáš vypínat mobilní data, protože tím deaktivuješ i APN pro MMS.
Tím, že jsi změnil APN pro internet, jsi znemožnil telefonu, aby se připojil přes mobilní data k internetu, i když necháš mobilní data zapnutá. Schválně se teď zkus dostat přes mobilní data na net, nenačte Ti to vubec nic. ;-)
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
 
Uživatelský avatar
odyseus
Nováček
Autor
Příspěvky: 13
Registrován: 17.čer 2014 13:43
Mobil: Samsung Galaxy S4 Mini

24.čer 2014 14:42

Dobře. Vyzkouším to nechám ty mobilní data zapnutý přes noc. Jsem zvědavej jestli mi po půlnoci operátor naúčtuje dalších 20 kč za mobilní data. Zatím dík.
 
Uživatelský avatar
renek11
TeleFórák
Příspěvky: 231
Registrován: 28.zář 2012 09:30
Mobil: Galaxy Note 8 Black N950F

24.čer 2014 15:17

Dobrý den. Potřebuji poradit. Koupil jsem telefon Samsung Galaxy S4 Mini. Když chci odeslat obrázek jako MMS tak mi to nejde,pokud nezapnu mobilní data. Jak zapnu mobilní data okamžitě se MMS odešle ale operátor mi okamžitě naučtuje 20kč za připojení. Takže mě jedna MMS přijde na 25 kč.Mam virtuálního operatora Blesk mobil. Poraďte mi jestli to je chyba nastavení telefonu? Případně jak to vyřešit. Děkuji předem za odpovědi. :(
Zaplať si nějaká mobilní data, jelikož to už je dneska základ!!
Samsung Galaxy Note 4 Black N910C
 
Uživatelský avatar
purmenskyv
Moderátor
Příspěvky: 887
Registrován: 12.srp 2012 12:13
Mobil: Samsung Galaxy S22 Ultra
Bydliště: Kopřivnice

24.čer 2014 18:57

Přesně tak, zaplať a nebo deaktivuj u operátora.
Jinak příště, než napíšeš příspěvek použij tlačítko HLEDAT, už se to tu řešilo
LOCK
Samsung Galaxy S22 Ultra
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

24.čer 2014 22:38

Pánové, nezlobte se na mě, ale je každého věc, jestli mobilní data chce/potřebuje nebo ne. A pokud tazatel usoudí, že je nepotřebuje a byly by to pro něj vyhozené peníze, pak je potřeba vyřešit, jak používat telefon, aniž by se k mobilnímu internetu připojoval, když mu tuto možnost výrobce nenabízí sám.
A ano, jde to samozřejmě zablokovat i u operátora, ale mnou popsané řešení je funkční ihned a v případě potřeby je možné mobilní data ihned zase aktivovat. Pokud si nechá data zablokovat u operátora, bude muset v případě potřeby čekat zase na jejich aktivaci, což nebývá okamžité...
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ