Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
jackie007
Profík
Autor
Příspěvky: 104
Registrován: 01.črc 2012 01:29
Mobil: Lumia 640
Bydliště: Praha

Přechod na Windows Phone mobilní telefon

04.dub 2015 17:54

Zdravím,
uvažuji nad přechodem z Androidu na Windows Phone. Důvodů mám více - třeba to, že se mi tento operační systém vzhledově i svou jednoduchostí líbí. Dále mne zaujaly dvousimkartové mobilní telefony, které prostě fungují a mají zajímavou cenu. Mám ale pár obav a poroto bych se rád poradil s někým, kdo podstoupil podobný přechod.

1) Využívám vše od Google
- často používám Google Dokumenty
- líbí se mi automatické zálohování fotografií na disk

2) Mám rád Google Chrome
- přijde mi, že je tento prohlížeč super už jen díky sdíleným heslům z počítače. Nemusím si tak moc hesel pamatovat, což je veliká výhoda

3) Menší množství aplikací
- dobré aplikace pro Windows Phone jsou placené. Pro Android existuje spousta aplikací stejné kvality, ale jsou zdarma

Řešil jste někdo podobné problémy, nebo si člověk prostě zvykne?
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Pilda
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 11.led 2015 15:01
Mobil: LG G3 Shine Gold 32GB
Bydliště: K-Pax

Re: Přechod na Windows Phone mobilní telefon

04.dub 2015 21:56

Nemám slov ......
Mobilní život:

Nokia 5110, Nokia 3310, Ericsson R310s, Nokia 6510, Ericsson t39m, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson D750i, Sony Ericsson w810i, Sony Ericsson w950i, Nokia 8310,
LG G3 Shine Gold 32GB , LG G4 (H815) Leather Brown
 
Uživatelský avatar
jackie007
Profík
Autor
Příspěvky: 104
Registrován: 01.črc 2012 01:29
Mobil: Lumia 640
Bydliště: Praha

Re: Přechod na Windows Phone mobilní telefon

04.dub 2015 22:23

Děkuji moc za velice užitečnou odpověď. Nějak jsem ji ale nepochopil. Je tu někdo další, kdo někdy řešil podobný problém? Chybět mi bude zejména Google Keep, Fotky Google a sdílené dokumenty...
 
Uživatelský avatar
egee
Moderátor
Příspěvky: 1370
Registrován: 29.črc 2012 11:14
Mobil: MI Note 10 pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na Windows Phone mobilní telefon

05.dub 2015 08:37

Poslal jsem ti raději SZ
píšeš bude mi chybět .....,
Věř bude ti chybět daleko víc než si myslíš, stačí se podívat na stránky majitelů ,, dlaždic,, a číst co jim vadí. Pokud jsi hračička zvyklý si upravovat a mazlit telefon tak na to rovnou zapomeň.
Android vs WP
http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.ph ... &sk=t&sd=a

Co vám na Windows Phone vadí, chybí
http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.ph ... &sk=t&sd=a

Pokud jsi rozhodnutý tak hodně štěstí a spokojenost s jiným systémem.
Motorola TX770, Dancall HP2711, Nokia 5110, Bosch 608, Siemens s6,Siemens s10, Siemens s10 active,Nokia 3210,Nokia 6210, Nokia 6230, Nokia N82,Nokia N70,Nokia N97, Nokia N8,Samsung S3, Samsung Galaxy S4 i9505 černý, Tab S 10.5 LTE Titanium Bronze (SM-T805)+LG3 32GB,Samsung s6 edge plus 64 GB, chytré hodinky Samsung Gear S3 Frontier, Xiaomi Mi Max 2 64 GB,Redmi note 8 pro, Mi Note 10 pro
 
don_alex
Moderátor
Příspěvky: 536
Registrován: 10.úno 2014 22:41
Mobil: N910C, N7100, N8000, S5830

Re: Přechod na Windows Phone mobilní telefon

05.dub 2015 09:44

Já bych to řekl ještě jinak - pokud jsi rozhodnutý přejít k WP, nic, co se tu napíše, Ti v tom nezabrání.
Pokud naopak chceš tady vidět jednoznačný argument, proč to udělat, obávám se, že se nedočkáš...

WP je v podstatě na podobném principu jako iOS. Musíš ten systém používat tak, jak je od výrobce nastavený. Pokud jsi byl zvyklý si Android přizpůsobovat, s WP budeš mít trochu problémy si zvyknout.
Co se týče závislosti na Google aplikacích a službách, zde není moc co dodávat. Velká část služeb lze zprovoznit i na WP, ale ne zdaleka všechny a hlavně nikdy to nebude fungovat tak dobře, jako na Androidu (asi jako kdybys chtěl všechny nabízené služby od MS rozchodit na Android telefonu)

On Google, MS i Apple tohle mají pořešené dobře. Jakmile získají svou "ovečku do stáda" (a teď to není myšleno hanlivě), strašně těžko se stádo opouští, protože málokdo si ve svém smartphonu vystačí jen se samotným OS, většina uživatelů více či méně využívá cloudové služby celé platformy a ty vždy nejlíp fungují jen s daným OS.

Takže, pokud chceš skutečně přejít na jiný systém, spíš než hledat, jak do nového systému dostat služby z toho původního, měl by ses zaměřit na to, jak do služeb nového OS přesunout data ze služeb toho původního. Jakákoli jiná cesta bude jen trápením..
www.FOBO.cz - Prodej to, co umíš!

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM |atd. <= VÍCE PŘES SZ
 
Uživatelský avatar
purmenskyv
Moderátor
Příspěvky: 887
Registrován: 12.srp 2012 12:13
Mobil: Samsung Galaxy S22 Ultra
Bydliště: Kopřivnice

Re: Přechod na Windows Phone mobilní telefon

05.dub 2015 16:25

SITMIR by mohl ti napsat. Sám měl dlaždice tak si myslím, že ví co a jak...
Samsung Galaxy S22 Ultra
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Uživatelský avatar
jackie007
Profík
Autor
Příspěvky: 104
Registrován: 01.črc 2012 01:29
Mobil: Lumia 640
Bydliště: Praha

Re: Přechod na Windows Phone mobilní telefon

06.dub 2015 13:07

Všem moc děkuji za rady. S tím Windows Phone to přece jen nebude tak jednoduché, jak jsem čekal. Poctivě jsem si prohledal Windows App Store a zjistil jsem, že je to doopravdy bída. Aplikace opravdu jen ty základní a na hry rovnou můžu zapomenout. Naštěstí mi to už nevadí, hraju třeba jen v autobuse, kdy stejně nejde dělat nic moc jiného.

Windows Phone mne uchvátil svou přímočarostí a rychlostí i na horším hardwaru. Hračička nejsem, ikdyž dlouhodobě používám Cyanogenmod. Jinak Egge mi psal i soukromou zprávu, tak mu tímto veřejně děkuji za cenné postřehy!