Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
SITMIR
TeleFórák+
Autor
Příspěvky: 1201
Registrován: 22.srp 2012 09:29
Mobil: Samsung Galaxy S6
Bydliště: Česká Metuje
Kontaktovat uživatele:

Jak obnovit telefon s Windows Phone 8

31.říj 2013 16:58

Obnovení telefonu do původního stavu po formátování je u Windows Phone 8 velmi snadné. U windows Phone se neprovádí záloha kontaktů, SMS nebo nastavení do počítače, probíhá automaticky do Windows Live účtu přes internet.
Zálohování
Zálohování je užitečné především pro obnovu telefonu například před opravou nebo pokud se telefon nechová korektně. U Windows Phone se nastavuje automatické zálohování přímo v přístroji. Záloha se obnovuje každý týden a pouze pokud jste připojeni k WIFI. Zálohovaní si nastavíte v Nastavení.
Obrázek

V položce Nastavení/zálohování se zobrazí nabídka s daty, které lze zálohovat. K tomu abyste mohli zálohovat je potřeba účet Microsoft, který jste si založili během prvního spuštění přístroje nebo po vstupu do Obchodu s aplikacemi. Data se zálohují na Skydrive a započítávají se do celkového limitu, v základu má každý uživatel zdarma 7GB, za nízké roční poplatky lze prostor rozšířit.
Seznam aplikací nainstalovaných v telefonu
Historie volání
Barva motivu
Účty nastavené v telefonu bez hesel
Oblíbené položky aplikace Internet Explorer
Nastavení v rámci celého telefonu, včetně fotek, zpráv, e-mailů a účtů, polohy, aplikace Internet Explorer, zamykací obrazovky, funkce Řeč a dalších

Větší nastavení zálohování naleznete v kolonce Seznam aplikací + Nastavení.
Obnova telefonu
Pokud si jste jisti, že jste vytvořili aktuální zálohu, můžete přistoupit k uvedení telefonu do továrního nastavení v Nastavení/O sytému. Telefon se sám restartuje, zobrazí ozubené kolo a podle množství dat se poměrně dlouhou dobu formátuje. V některých případech uživatelé hlásí neúměrně dlouhou dobu formátování, i několik hodin, které nelze zastavit ani vypnutím a zapnutím přístroje. V takovém případě pomůže tzv. malý formát klávesami.
Mobil vypněte a po dobu deseti vteřin zapněte se současným držením tlačítka snížení hlasitosti.
Po restartu mobil zažádá o veškerá nastavení jako při prvním spuštění následné zadání uživatelského jména a hesla k Windows Live účtu. Po přihlášení nabídne obnovení předchozího nastavení a dat.
V tomto kroku je nutné spustit obnovu ze zálohy, později již není ji vyvolat.
Obnova nastavení, kontaktů a zpráv probíhá přes mobilní data a zatím není možné připojit se k wifi, to by měla změnit příští aktualizace Windows Phone 8.1.
Mobil zažádá o vložení hesel k emailu, Faceboku a všem dalším připojeným účtům.
Kontakty zůstanou spárované jako před obnovou.
Jakmile dojde k obnově nastavení, je možné začít práci s mobilem a zahájí se reinstalace dříve nainstalovaných aplikací. V tomto kroku je vhodné mobil připojit na wifi, aby stahování aplikací zbytečně nevyčarpávalo datový limit od operátora.
Některé aplikace se neobnoví, jde o aplikace získané v akci, nebo takové, které již nejsou na Windows Store dostupné nebo nemají odpovídající verzi.
Veškeré dříve nainstalované aktualizace firmware včetně Lumia Amber zůstanou zachovány, avšak bez uložených dat, rekordů v hrách a nastavení. Bude pravděpodobně nutné aktualizovat bonusové systémové aplikace a mapy HERE, proto ihned po obnově nemusí být dostupné některé funkce, které doplňuje Nokia do Lumia telefonů navíc. Například nastavení dotyku, Bonus+Info nebo Kontrola úložiště.
K jejich instalaci budete vyzváni automaticky během několika hodin oznámením v aplikaci Store.
Znovu také bude potřeba doinstalovat aktualizaci českého slovníku ke klávesnici.
[color=#FF0000]Samsung Galaxy S6[/color]
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam