Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
SITMIR
TeleFórák+
Autor
Příspěvky: 1201
Registrován: 22.srp 2012 09:29
Mobil: Samsung Galaxy S6
Bydliště: Česká Metuje
Kontaktovat uživatele:

5 nejhloupějších mýtů o Windows Phone

31.říj 2013 16:44

Řada lidí, co nikdy Windows Phone nedržela v ruce a viděla jej jenom kdesi na obrázcích má v oblibě publikovat lži a mýty, které poté kolují internetem – další omezení lidé, kteří nemají rozhled, tyto mýty přiživují a může se stát, že i v obchodech s elektronikou dnes narazíte na prodavače, kteří těmto mýtům věří a vydávají je za faktické informace.

Vybrali jsme pět nejdebilnějcíh mýtů, které s radostí vyvrátíme a ukážeme vám tak Windows Phone z té pravdivé a zároveň příjemnější stránky.

Nedostatek aplikací

Pro Android či pro iOS je více aplikací. To je sice naprostá pravda, aplikací je výrazně více (protože platformy na trhu působí déle), nicméně neznamená to, že něco podstatného chybí. Máme tu aplikace pro sociální sítě, nejznámější hry, navigaci, počasí, RSS čtečku, aplikace pro úpravu fotek či komunikaci.

Zatímco pro Android existuje příšerné množství kravin (třeba jen ikonek), pro Windows Phone existují zejména kvalitní a použitelné aplikace. Najde se samozřejmě pár blbinek, těch je však extrémně málo.
Zajímavé přitom je, kolik toho navíc nabízí Windows Phone v základu – perfektní napojení na sociální sítě, kancelářská sada Office, skvělý hudební přehrávač či špičkový emailový klient pro libovolný účet. Pro Windows Phone je prostě vše, co budete potřebovat. A co není dnes, bude zítra.

Chybějící multitasking

Multitasking v žádném případě nechybí, stejně tak jako notifikace na pozadí. Pokud podržíte tlačítko „zpět“, dostanete se do několika naposledy spuštěných aplikací, samozřejmě ihned bez jakékoli prodlevy. Zatímco na Androidu běží všechny aplikace a během několika hodin máte vymlácenou baterii, na Windows Phone se o uspání a ukončení aplikací stará systém, nikoli uživatel.
Stejně tak skvěle funguje aktualizace dat na pozadí – nemusíte tak spouštět počasí, WhatsApp či RSS čtečku, vše se aktualizuje automaticky, díky čemuž máte pokaždé aktuální informace přímo na dlaždici.

Windows Phone = Windows Mobile

Mýtus, za který si může Microsoft. Windows Mobile, tedy starý systém uzpůsobený stylusům, který nikdy nefungoval tak, jak měl, lidi odradil mít Windows na telefonu. Windows Phone však nemá s Windows Mobile absolutně nic společného, ani kousek zdrojového kódu, ani grafického uživatelského rozhraní. Jednoduše nic.
Windows Phone je rychlejší a stabilnější než iOS či Android. Systém nemá zbytečné efekty, dělá přesně to, co očekáváte, je extrémně rychlý a přehledný. Toto konkurence dodnes postrádá.

Jedno jádrový procesor = pomalý telefon
Toto tvrzení platí, pokud si koupíte Android, který na takovéto „výběhové“ železo není uzpůsoben. Windows Phone jsou však tak skvěle optimalizované, že s jedno jádrovým 1GHz procesorem fungují rychleji než Androidy se čtyř jádrovým procesorem. Díky této perfektní optimalizaci vydrží váš telefon dlouho na nabití, nezadrhává se, ani nezahřívá.

Microsoft má stanoveny minimální konfigurace pro Windows Phone, takže ať si koupíte jakýkoli telefon, vždy máte jistotu, že bude fungovat rychle a spolehlivě. Na rozdíl od toho Android nemá žádné minimální požadavky, takže jej výrobci instalují na telefony, které takovýto systém prakticky nemohou zvládat.

Špatná customizace (úprava telefonu)
Především majitelé Androidů mají pocit, že Windows Phone nejde „customizovat“, tedy modifikovat k obrazu svému. Do jisté míry je to pravda – Windows Phone totiž nabízí skvělé aplikace a UI již v základu. Zatímco v Androidu neexistuje přehledný emailový klient a hezkou hlavní obrazovku si musíte několik hodin upravovat, Windows Phone zapnete a používáte. Radost z používání.

Ve Windows Phone máte zhruba dvacet barev dlaždic, dlaždice ve třech velikostech, tmavé / světlé pozadí celého telefonu, vlastní vyzvánění, tapety, prostě vše, co normální člověk potřebuje měnit.

Skvělé je na tom propojení s aplikacemi – nastavíte si bílé pozadí a modré dlaždice a toto nastavení akceptuje aplikace na SMS, počasí a další. Vše je najednou laděné do modro-bílé a máte pocit, že i doinstalované aplikace jsou integrované v telefonu.

Závěrem
Windows Phone je skvělá platforma, extrémně rychlá, inovativní, perfektně fungující s Microsoft službami (Skype, SkyDrive, Xbox, Outlook, Exchange) i sociálními sítěmi (Twitter, Facebook, LinkedIn). V nabídce je dostatek zařízení pro všechny skupiny v různých cenových relacích, vždy však kupujete telefon, který funguje 100% bezchybně. Window Phone je skvělý na práci i zábavu.
Snap_2013.10.31 16.43.04_001.png
[color=#FF0000]Samsung Galaxy S6[/color]
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam