Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Autor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Představení Nexusu 4 od LG

06.lis 2012 12:16

lg_nexus_4.jpg
Před pár dny byl vydán v pořadí již 4. Nexus. Tentokrát dal Google důvěru jihokorejské značce LG. Designéři si s návrhem telefonu asi moc hlavu lámat nemuseli, na první pohled mi Nexus 4 připomíná Samsung Galaxy Nexus (loňský model). Vzhled, to je tak možná vše, čím by mohl tento nový telefon připomínat svého předchůdce. Vnitřek ukrývá krásnou výbavu.
lg-nexus4.png
O chod mobilu se stará v současnosti nejvýkonnější mobilní procesor Snapdragon S4 Pro od Qualcommu, který má 4 jádra označována jako Krait. Takt jednotlivých jader procesoru je 1,5 Ghz. Konečně se zvedla i kapacita operační paměti, té je nyní 2 Gb. Grafický čip Ardeno 320 připravuje obraz pro nádherný 4,7 palců veliký display, který má rozlišení 1280×768 bodů. Až do teď se každý určitě radoval, špatnou zprávou je, že Nexus 4 nemá slot na paměťové karty a interní paměť je pouze 8 nebo 16 Gb (dle ceny telefonu).

LG Nexus 4 váží 140 gramů, což odpovídá to rozměrům tohoto přístroje. Ty jsou 133,9 x 68,7 x 9,1 mm. Baterie je na rozměry telefonu celkem průmérná, má 2100 mAh. Doufejme,že bude výdrž přijatelná. Další konstrukční vychytávkou je Gorilla Glass 2, díky němu se display nepoškrábe. Fotoaparát má 8 mpix a umí fotit panoramatické snímky a dokonce s ním jde vytvořit "kulatá fotka", kdy je pozorovatel vtažen do obrázku a může se "rozhlížet".

Zatím každý nexus vždy dostal aktuální verzi operačního systému Android. Ani u Nexusu 4 od LG tomu není jinak. V telefonu je už od výroby Android ve verzi 4.2. Nejmenuje se Key Lime Pie, ale stále Jelly Bean. Na nový název si tedy asi ještě chviličku počkáme.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Holder
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 04.led 2013 20:43

04.led 2013 21:21

Doplním ještě pár informací o tomto high-endu.

Když jsem začal na zahraničních stránkách číst zprávu o tomto přístroje, jednoduše se mi zatajil dech a pomalu jsem sahal po peněžence. Pod vlivem silné drogy - levného výkonného telefonu s velkým displejem, jsem však dostal slušnou ránu. Říkal jsem si, že když na americkém trhu je telefon za pouhých 299$/349$ (cca. 6000,-/6800,- Kč) i se slušnou (více než slušnou) marží se distribuce u nás nedostane nad 10 tisíc.

Když však LG vydalo oficiální oznámení o ceně kolem 12 tisíc, slušně jsem si zanadával. Vysoká cena je u nás způsobena tím, že Česká republika nemá zavedený prodej přístrojů na Google Play, jako je tomu v sousedním Německu, Anglii nebo USA.

Telefon je opravdu nadupaný, líbí se mi i po designové stránce. Navíc přímá podpora a čistý Android od Googlu.

Ani displejem Nexus 4 nezklame, 1280x768 bodů na 4,7" je poměrně obvyklé, čím však tento stroj vyčnívá je vylepšena technologie IPS+, jejíž mladší sestru známe už z většiny přístrojů středně vyšší až vyšší třídy.

Co si o telefonu myslíte vy? Kolik by jste do něj byli ochotni investovat a pokud se vám dostalo té cti, čím vás okouzlil a co ho naopak sráží? Děkuji za vaše názory.
 
Holder
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 04.led 2013 20:43

05.led 2013 20:52

Trochu moc se zapojujete ne?:-D
 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Autor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

05.led 2013 20:58

Tento telefon mne velice zaujmul, ale bohužel značce LG prostě nevěřím. Až se mi dostane do ruky, určitě osahám a zjistím, jak na tom doopravdy je.

Cena 12 tisíc je poměrně dost, ale je to novinka, takže je zde prostor pro pokles.

Co je pro mne plus?
Rozhodně čistý android, stálá aktualizace jak je tomu u google zvykem.
Dále 2 Gb RAM
Perfektní display
Design

Co mne odrazuje?
Značka
Cena
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Holder
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 04.led 2013 20:43

06.led 2013 12:45

LG si u mě získalo špatnou pověst svým prvním dotykovým telefonem :) To byla hrůza, navíc pořád rozbitá, ale za 8 tisíc by se už do takovýho stroje vyplatilo jít i když je od LG, spoléhám na to že by se Google pod nekvalitní výrobek nepodepsal (viz. Samsung Galaxy Nexus, Nexus 7...)