Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Autor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Nexus 4 a Cyanogenmod

15.črc 2013 20:21

Rád bych se podělil o nějaké ty poznatky z měsíčního používání telefonu Google Nexus 4 s Cyanogenmod ROM. Musím zaklepat, zatím jsem neměl s telefonem žádný problém. Vše je naprosto plynulé a nenarazil jsem na žádnou náročnou hru, která by tomuto telefonu dělala problémy.

Výdrž
Jedu na Franco kernelu a nejnovějším Cyanogenmodu 10.1.2 a baterie mi vydrží 2 dny. Pokud telefon ale opravdu šetřím a vypínám na noc, jsem na výdrži 3 dny. S výdrží jsem opravdu spokojen.

Fotoaparát
Foťák má rozlišení 8 megapixelů a video lze natáčet v HD 1080p. Kvalitově se fotoaparát tohoto Nexusu řadí dle mého názoru někam do lepšího průměru. Fotky nejsou špatné, ale na iPhone 4 nebo Samsung Galaxy S3 to prostě nemá. Hodně určitě dělá i software. Také je strašně důležité to, kde fotku pořizujete a jaké jsou světelné podmínky - to je všude stejné. Chybí mi hardwarové tlačítko spouště.

Tělo a zpracování
Design telefonu je dosti povedený, rozhodně oku zalahodí a mezi lidmi telefon zaujme. Velice efektivní jsou malé tečky na zadní straně telefonu. Ty odráží světlo a vytváří tak zajímavé efekty. Displej je chráněn tvrzeným sklem Gorilla Glass 2. Zadní skleněná strana je bohužel méně kvalitní, mám už na ní pár škrábanečků a to nosím telefon v pouzdře. Vadí mi, že se telefon při náročných aplikacích doslova přehřívá. Stačí 30 minut videohovoru přes Hangouts se zaplou WiFi a telefon celkem pálí.

Display
Na display si nemohu stěžovat, podání barev je hodně přirozené, barvy nejsou přebarvené jako u Super AMOLED. Černá barva není uplně černá, není to ale žádná tragédie. Bílá barva je naopak dokonalá :)

Závěr
Google Nexus 4 se mi moc líbí díky svému výkonu, designu i tím, že je to prostě Google telefon. Jsem s ním nadmíru spokojen, ikdyž mi vadí jeho velikost - zvykám si do dnes.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam