Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Turlich

Recenze ZTE Skate

15.říj 2012 10:09

Mobil beru jako spotřební věc, která mi v lepším případě vydrží max dva roky.

Zkušenosti po 7 týdnech používání jsou převážně pozitivní. Předchozí mobily: HTC Legend a předtím Iphone3. Oba jsem mechanicky nechtěně zabil. V případě Legendu stačí polít horkou kávou a máte z něj super těžítko.

Tělo
Skate po rozbalení vypadá jak hračka. Plast působí že se musí do týdne rozpadnout a zadní strana krytu vrže. Po 7týdnech nevychazím z údivu, plast nikde neprasknul, kryt sám přestal vrzat a na těle není nikde jediný škrábanec.

Baterka
Baterie je zřejmě nejslabší na celém telefonu, jelikož velký display žere, a jelikož jsem na internetu pořád, proto prakticky obden Skate zakřičí a řekne si o šťávu.

Software
Není pomalý. Není ani rychlý. Pro normálního uživatele je prostě normální. Nikde v menu jsem nečekal až tel zareaguje. Naopak, reaguje vždy, bez zpoždění.
Po natáhnutí všech možných apps se nenašla jediná u které by se zastavil, seknul nebo zamrznul. Někteří popisují zkušenosti že se jim Skate seká u mě se toto ještě neprojevilo ani jednou.
Signal má všude a vždy a především když příjdu domů, sám se sepne do Wifi a drží. Předchůdce HC Legend se uměl neustále odpojovat a připojovat, a nebo dokonce Wifi hodinu neviděl.

Foťák
Mobilem jsem nikdy nefotil. Jsem zapřísáhlý odpůrce focení mobilem. Hodnotit světelnost nebo snad blesk u jakéhokoli mobilu je docela k smíchu. Na fotku někde z baru stačí cokoliv co je na trhu ale hodnotit fotak u Skate nebudu, nepoužívám.

Sluchátka
Rovnou zahodit.

Plusy
Jednoznačně bezkonkurenční cena.
Velký display.
Poslední verze Androidu.
Sklo na sobě nemá ani náznak jediného poškrábaní. Tělo jakbysmet.

Mínusy
Baterka. Baterka. A zase baterka.
Pokud chcete používat jako přehrávač, hraje strašně potichu. Zkoušeno na více sluchátkách, nepomahá ani použít ty s nejmenší impedancí, Skate asi jako ochranu aby baterka nepadla za hodinu nedovolí pustit do uší maximální volume.
Skate je celý v češtině, přesto se někdy objeví v nabídce mezi češtinou "send sms" apod.
Sluchátka - jako tkanička dobrý, do uší ani omylem.
Lesklý povrch zadní strany, pro někoho pusobí jako hračka.
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam