Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
nokiak
Nováček
Autor
Příspěvky: 13
Registrován: 27.pro 2012 19:28
Mobil: Nokia Lumia 920
Bydliště: Praha

Moje zkušenosti s Lumií 920

27.pro 2012 20:03

Zdravím všechny příznivce tohoto fóra. Už sem delší dobu chodím jako pozorovatel a tak jsem si řekl, že také přispěji trochou do mlýna.

Dostala se mi do ruky Nokia Lumia 920 - momentálně nejvybavenější telefony této značky. Rád bych se s Vámi podělil o pár mých poznatků. Můžete to brát jako krátkou recenzi.

Protože ještě není Nokia Lumia 920 v České Republice oficiálně dostupná, musel jsem překročit hranice a koupit si jí v Německu. To konkrétně u značky Nokia nevadí, celoevropská záruka funguje a proto budu případně moci reklamovat i u nás v ČR.

Začal bych asi u zpracování této novinky. Moje Nokia Lumia 920 je na to opravdu perfektně, celoplastové tělo je vyrobeno z jednoho kusu a tak ani není v konstrukci místo, které by mohlo vrzat. Design se mi také líbí, ale musím uznat, že vzhledově tento mobil připomíná starší Lumie. Když jsem telefon držel poprvé v ruce, připadalo mi to, jako když držím kus železa. Ano, Lumie 920 je opravdu těžká a všude se to i píše. Můžu Vás ale ujistit, že to není zas tak hrozné a po 3 dnech jsem si zvykl - nepřipadá mi to. Jediné, co mi trošku vadí je její tloušťka - záda přístroje jsou mírně vypouklé. Moc se mi líbí i to, že jsou senzorová tlačítka umístěna s mírnou mezerou od spodního okraje přední strany telefonu. Nemusíte si tak moc přelamovat palec a dostanete se tam, kam potřebujete.

Windows Phone 8 mne velice překvapil. Přecházel jsem sice z Androidu, ale zkušenosti s WP jsem samozřejmě měl. Co se mi nejvíce líbí je jednoduchost. Opravdu jsem nečekal, že se jde dostat tam kam potřebuji tak rychle. S Androidem si člověk zase víc pohraje, když na to má čas a chuť. Moc pěkně je přepracovaná úvodní obrazovka, kde si můžete sami organizovat jednotlivé dlaždice - konečně sahají až ke kraji displeje. K systému nemám žádné výhrady.

Výdrž mne celkem zaskočila - v pozitivním slova smyslu. Jsem schopný se dostat na 2 dny výdrže, pokud dávám Lumii prázdniny. Když si chci hrát, vydrží mi mobil celý den. To by se mi u starého telefonu nestalo, tam jsem byl schopný vyždímat baterii za 8 hodin.

Bezdrátové nabíjení jsem zatím moc netestoval, ale nápad se mi líbí. Nemám zatím pořádnou bezdrátovou nabíječku a tak se bojím telefon na tu neoriginální položit. O tom se rozepíši příště.

Negativa
Displej má na sobě po pár dnech opravdu jemňoučké škrábanečky - jak kdyby Nokia Lumia 920 neměla gorilla glass..
Hmotnost
Cena

Pozotiva
Kvalitní fotoaparát se stabilizací
Výtečné zpracování
Ergonomie
Operační systém a jeho rychlost a použitelnost
Výdrž
Podpora bezdrátového nabíjení
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam
 
Honza.nahodil
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 15.led 2013 07:38

15.led 2013 07:53

Honza Nahodil
Trochu zklamani v nekterych dulezitych detailech. Asi nejde zvolit domovskou stranku Seznam, neumi v zakladu prehravat flash, tedy mnoho mist na Internetu je zapovezeno, v nekterem chatu nelze nic napsat... V mnoha bodech se mi zda jako diktatura Microsoftu okopirovana od iPhone a Apple. Zakl. Telefonni klavesnice je velka jako pro slepce, ale mohla nad ni byt treba posledni volana cisla a hlavne neumi dle prvnich pismen vyhledavat v tel.seznamu. Co se tyka hmotnosti, myslim, ze to nevadi, zjistil jsem, ze ji unesu a na druhou stranu je to kus materialu, ktery ( dle crash testu na Netu) neco vydrzi. Samsungy jsou sice lehke, ale takove plastacky. Porad se s novou Nokii seznamuji, tak uvidime. Presel jsem k ni od nakousnuteho jablicka, ktere me stvalo svou diktaturou zakaznikovi a tu jsem zatim nasel i u WP8.
 
silvestr
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 01.led 2014 16:58

01.led 2014 17:08

zdravim , potrebuji poradit s lumii 920 , kde nastavim at se mi pri prohlizeni fotek zobtazuji fotky na sirku i vysku ? dik za radu
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam