Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
nodlerr
Nováček
Autor
Příspěvky: 1
Registrován: 03.lis 2012 20:50

Proč se těšit na tento mobil

03.lis 2012 21:41

[vlevo]
nokia-lumia_920.jpg
[/vlevo][vlevo]
nokia-lumia-920.jpg
[/vlevo][clear][/clear]
Nokia Lumia 920 mne zaujala už na první pohled. Její perfektní design, kvalitní zpracování a nový operační systém Windows Phone 8 jsou jedny z důvodů, proč si na tuto Nokii počkám. Značku Nokia jsem vždycky preferoval, poslední 2 roky jsem ale začal být nespokojen a přešel jsem k Samsungu. Teď musím ale otočit list a zkusit začít Nokii znovu brát jako vhodného kandidáta na můj nový telefon.

Displej
Displej bude vyroben z kvalitního materiálu s povrchovou úpravou Gorilla Glass 2. Ani parametry nejsou vůbec špatné. Úhlopříčka je 4,5 palců, dotyková vrstva je kapacitní a o zobrazování se stará IPS LCD s rozlišením 768 x 1280 pixelů. Jemnost displeje je velice slušná a to 332 DPI. S displeji všech Nokií jsem byl vždy spokojený, proto počítám s tím, že ani Lumia 920 nezklame.

Výkon
Uvnitř této pěkné zakulacené krabičky bude tikat Qualcomm MSM8960, to nikomu asi moc neřekne. Proto můžu prozradit, že se jedná o dvoujádrový procesor taktovaný na 2 x 1500 MHz. To je dnes už celkem průměr, naštěstí to Lumia 920 dohání výrobní technologií 28nm! Operační paměti RAM bude rovný 1 Gb, to bude ale bohatě stačit, Windows Phone 8 snad nebude tolik žrát.

Konstrukce
Jednou z největších výhod této Lumie je konstrukce. Konstrukčně měla Nokia vždy své přístroje řešeny na jedničku. Tělo je pěkně zakulaceno na krajích, display mírně vystupuje nad úroveň hran a jemně se zanořuje do těla. Rukou nebude cítit skoro žádný přechod. Zadní strana je celá hladká a je na ní jen čočka fotoaparátu a přisvětlovací blesk. Rozměry tohoto telefonu jsou 130 x 71 x 10,7 mm. Váha 185 gramů je mírně nadprůměrná, to je ale daň za použité materiály. Za menší nevýhodu bych označil nemožnost výměny baterie, která má kapacitu 2000 mAh. Doufám, že budu nabíjet maximálně jednou za 2 dny. Doufám, že bude Windows Phone 8 šetrný k baterii a porazí tak rozežranost Android telefonů.

Windows Phone 8
Tento operační systém má být totální trhák a Nokia na něj vsadila svojí budoucnost. Je kompletně předělaný, má nové jádro a mnoho nových funkcí. Tvrdí se, že jediné dlaždice "Live Tiles" jsou zachovány. Inu jsem sám zvědav. O Windows Phone 8 jsem tu na TeleFóru našel samostatný článek, kde je seznam nových funkcí, takže rád odkážu a tuto část recenze uzavřu : Představení Windows Phone 8.

Fotoaparát
Foťáky od Nokie byly vždycky perfektní. Ani fotoaparát tohoto mobilu nemá vybočit z řady a má nabídnout perfektní kvalitu fotografií díky kvalitní optice a technoligii Pure View. Optický snímač má mít rozlišení 8 MPx, největší fotka tak bude mít 3264 x 2448 obrazových bodů. S videem si Lumie 920 poradí v rozlišení 1920 x 1080 (Full HD). Fotoaparát je doplněn diodovým bleskem a samozřejmě objektivem s automatickým zaostřováním (autofocus).

Bohaté příslušenství
V obchodech bude ke koupi i mnoho příslušenství, na které se osobně moc těším. Nejvíce mne zaujalo bezdrátové nabíjení na mnoho způsobů plus různé reproduktory.

Závěrem
Doufám v obnovení slávy značky Nokia, ikdyž vím, že už se asi nedostane úplně na vrchol, jak tomu bylo dříve. Přeci jen je tu dnes i HTC a Samsung, kteří do svého portfolia také zařadili WP8 telefony. To Nokii dost zkomplikuje cestu zpět. Lidé ale Nokii znají a mají jí stále v podvědomí, stačí pořádný marketing a kvalitní produkt. Snad bude Nokia Lumia 920 to, po čem lidé sáhnou. Jak to vidíte vy?
nokia_lumia-920.jpeg
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam