Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
jindrak
Administrátor
Autor
Příspěvky: 686
Registrován: 26.čer 2012 12:55
Mobil: Nexus 5
ROM: Cyanogenmod 13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

SEO 2. Správný titulek stránky je základ

26.srp 2012 20:01

Další důležitou věcí v naší SEO plavbě je správná volba titulku stránky a dodržení pár jednoduchých zásad při jeho navrhování. Opět se pokusím vše pečlivě a výstižně vysvětlit, přece jen vycházím z vlastních zkušeností.

Na úvod radši definuji pojem titulek stránky, někteří si ho můžou splést s nadpisem. Ti, co v tom mají jasno, ať přeskočí na další odstavec.
Titulek stránky je text, který se zobrazuje v horním rámu Vašeho webového prohlížeče. V HTML kódu ho naleznete někde mezi značkami <HEAD></HEAD>, obvykle hned po meta zápisech. Zapisuje se mezi párový tag <TITLE>.
Příklad:
<TITLE>Text titulku</TITLE>

Titulek má celkem velikou hodnotu jak pro nás lidi, tak i pro vyhledávače. Proč? Ve výsledcích vyhledávání se často zobrazuje jako nadpis. Proto je dobré ho umět dobře zvolit a neporušit pár zásad. Pokud máte titulek špatně zvolený, vyhledávače si do titulku dosadí text ze stránky, což nemá takový efekt.

Základní zásady správného titulku stránky: Další důležitou informací je to, že by měl být titulek každé stránky jedinečný. Často se setkávám s weby, kde je v title tagu nastaven statický text, který se při pohybu na webu nemění. Chyba.
Také je dobré titulek dobře strukturovat, pokud vlastníte obsáhlejší web. Co tím myslím?
Představte si, že máte web o mobilním telefonu. Jak by vypadal špatně zvolený titulek? Třeba takto:

Mobil

a jak by to mohlo být správně:

Samsung Galaxy S3

Toto je jen příklad, do titulku je totiž dobré zahrnout i kategorie či části webu, kde se člověk nachází. Potom by titulek mohl vypadat takto:

Recenze - Samsung Galaxy S3

Tohoto docílíte, pokud si titulky necháte generovat nějakým php scriptem. Už je to mnohem lepší, nejlepší ale je, když si titulek píšete ke každé stránce sami. Z posledního příkladu potom lehkou úpravou uděláte:

Recenze Samsungu Galaxy S3

A toto by byl nejlepší titulek pro stránku s recenzí tohoto telefonu. V jednoduchosti je síla!
Pro každý web se musí individuálně zvolit jiný systém, v tomto fóru je to například následovně:

Název článku - Kategorie - Název webu

Já jsem pro oddělení slov zvolil pomlčku, která se mi zdá nejvhodnější. Mohu Vás ale ujistit, že ani volba svislé čáry "|" není chybou.

Pokud budete toto vše dodržovat, minimálně tím zpřehledníte Váš web lidem i vyhledávačům.
Moc rád si přečtu Vaše reakce ;)

<= SEO 1. Kde mám začít | SEO 3. Jak na zpětné odkazy? =>
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam