Mobil fórum o všech mobilních telefonech

 
Uživatelský avatar
SITMIR
TeleFórák+
Autor
Příspěvky: 1201
Registrován: 22.srp 2012 09:29
Mobil: Samsung Galaxy S6
Bydliště: Česká Metuje
Kontaktovat uživatele:

GMail s novým vzhledem

27.kvě 2013 14:49

GMail s novým vzhledem přijde možná už ve středu

Na Google I/O byla kromě mnoha dalších k vidění přednáška s názvem „Struktura v designu aplikací pro Android“, kde se mluvilo o různých způsobech navigace v aplikaci, včetně nového navigačního menu. Zhruba ve 23. minutě se na plátně objevil obrázek, který neunikl oku pozorného redaktora serveru Android Police Rona Amadea – s největší pravděpodobností se totiž jednalo o snímek Gmailu se zbrusu novým uživatelským rozhraním.

Obrázek

Amadeo vedle sebe porovnal starou (na obrázcích níže vlevo) a pravděpodobnou novou verzi (vpravo):

ObrázekObrázek

Tlačítko vlevo v horní liště rozbaluje nabídku, skrze kterou lze přepínat mezi doručenou a prioritní poštou, což je v aktuální verzi možné provádět pouze krkolomně přes štítky. Naopak chybí základní štítky, jako Koncepty, Veškerá pošta, Spam a Koš.
Dále to vypadá, že se na věčnost odporoučí dolní lišta s tlačítky pro napsání nové zprávy, vyhledávání, štítky, obnovení a kontextovou nabídkou. Tlačítka pro nový e-mail a vyhledávání se přesunula nahoru, štítky alternuje již viděné navigační menu a obnovení by mohlo fungovat na potažení, jak je tomu u řady klientů sociálních sítí. Význam této úpravy je zřejmý: více prostoru pro práci s poštou.


Obrázek

Údajně důvěryhodný uživatel (jako první vypustil informace o projektu Babel i loňské podzimní akci Googlu), vystupující na diskuzním fóru serveru The Verge pod přezdívkou ryan_socio, informaci, že uniklé snímky nového Gmailu jsou pravé a jedná se o novou verzi Gmailu nejen pro Android, ale i IOS a desktop.
Zbývá zodpovědět již jen jednu důležitou otázku: kdy bychom se mohli dočkat nového Gmailu? Server Android Police s určitou mírou nadsázky spekuluje, že by se tak mohlo stát ve středu v 18:00 našeho času.
Zdroje: Android Police, Android Headlines a Android Police.
[color=#FF0000]Samsung Galaxy S6[/color]
Reklama
Přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam